3. ledna 2011

… co nám dal a co nám vzal …


A je za námi další rok. To to ale uteklo! Jsme zase o rok starší, doufám, že i moudřejší. Dnes je třetí den nového roku 2011 a mě se ani nechce věřit, že předešlých 365 dní roku nyní najednou minulého je zařazeno do propadliště dějin. Pro nás tolik cenných, neopakovatelných chvil! Pro dějiny celého lidstva však pouze titěrné zrnko písku v pestré mozaice… Tento novoroční čas je plný nejen spousty více či méně reálných předsevzetí na rok začínající a spolu s nimi hledění a plánování našich budoucností. Je ale stejně tak příhodný k ohlédnutí se za našimi 365ti uplynulými dny roku končícího. Připomeňme si chvíle hezké a ty si navždy uložme do našich myslí a srdcí, či se zamysleme nad těmi méně hezkými a v nich se pokusme nalézt ponaučení do dní budoucích. Pojďme se nyní podívat na všechny důležité momenty, které se za rok 2010 udály v naší rodinné chovatelské stanici dobrmanů od Černých démonů.

Naše výstavní sezóna roku 2010 začala opravdu velikým úspěchem na lednové olomoucké národní výstavě psů. Sendy (Gch. Baby Brittannica di Brittasgang) zde s přehledem získala ve třídě otevřené hodnocení Výborná 1 a tituly CAC, Národní vítěz a BOB- best of breed, čili nejlepší z plemene!!! Navíc tak splnila výstavní podmínky k udělení titulu Šampiona krásy ČR. Dalo by se čekat, že podle přísloví „první vyhrání, z kapsy vyhání“ by nás na výstavách v roce 2010 již nemělo nic pěkného potkat, ale opak byl pravdou. Tento úspěch byl totiž pouze předzvěstí Sendynčiných dalších výstavních triumfů roku 2010. Sendy se v únoru na prešovské mezinárodní výstavě psů ziskem známky a titulu Výborná 2, res.CAC stala Šampionem krásy SK. V srpnu téhož roku se oprávněným udělením třetího titulu Výborná 1 CAC ve třídě šampionů stala dokonce Grandšampionkou SK! Podmínky splnila během tří měsíců, čili nejdříve, jak jen to bylo možné a navíc všechny tři CACe na tento cenný titul obdržela na mezinárodních výstavách. Sendynka tak prokázala nejen své exteriérové kvality, ale i skvělé předvedení jak v pohybu, tak v postoji. Zakončila svou výstavní kariéru opravdu znamenitě a já jí děkuji, že jsem slávu vavřínů v tomto odvětví kynologie díky ní mohla zažít.

Krátce po začátku roku 2010, přesněji v únoru, se v naší chovatelské stanici udál další významný milník. V produkci nápadité web-tvůrkyně, Lucie Skopalové, se narodily naše nevšední, podmanivé, krásné, obsáhlé a především úplně první internetové stránky v charakteristickém růžovém kabátku. Tato barva se stala poznávacím znakem naší chovky. Web však nebyl jedinou prezentací za rok 2010. V prvním čísle klubového zpravodaje DKČR byla uveřejněna inzerce Sendy a našich nových stránek, jejíž autorkou byla opět talentovaná grafička-designérka, Lucie. My jí za její um i spousty krásných fotek nejen Sendy, ale celé její rodiny a některých kamarádů, velmi děkujeme!

V červnu Sendynka oslavila své 4. narozeniny a pár dní na to, v červenci, se stala tetou osmi nádherně kouzelných štěňátek vrhu D Janiny chovatelské stanice di Brittasgang, který se narodil Sendynčině polosestřičce Růžence (Corleona Lady di Brittasgang) a jejímu ženichovi Jazzymu (Charm Antis).

V roce 2010 jsem se více a odborněji zaměřila na focení psů, zejména jejich prezentačních portrétů. Tato činnost mě opravdu baví a mám vždy velikou radost, když mohu čtyřnohé kamarády pro jejich milující páníčky navždy krásně zvěčnit. Doufám, že mé fotografie přinesou stejnou radost i dalším lidem, a proto jsem své služby nabídla širší veřejnosti. Mým mottem je, že fotím v prvé řadě pro radost, nikoli pro materiální či finanční odměnu. Věřím, že tato skutečnost se v mé práci odráží.

Spolu s fotografováním se mi naskytlo i pár příležitostí ke grafické tvorbě na počítači, ať už šlo o inzerce, přáníčka, koláže či designové náležitosti a medajlonky pro webové stránky. To vše je totiž v dnešní době nedílnou součástí prezentace fotografovaných psů, prodávaných štěňat, chovatelských stanic, krycích psů, plánovaných nebo narozených vrhů atd. Takový kvalitní poutač pozornosti je velkou zárukou úspěchu. I v tomto směru kynologie jsem našla nového koníčka, kterého taktéž nemám v úmyslu provozovat jen pro sebe a své blízké, bude-li o mou tvorbu zájem.

Během roku 2010 jsme také pilně cvičili. Začali jsme úzce spolupracovat s figurantem Vítkem Vymětalem, který se nás ujal i po instruktážní stránce stop. Zkoušku jsme letos sice nesložili a jelikož Sendy od konce roku 2010 bude cvičit již jen rekreačně, už ani nesložíme, ale výcvik sám nám kvetl pod rukama a to nám přineslo tu největší radost z dobře odváděné práce. Založili jsme výcvikovou skupinu Černých démonů, do níž patří naši přátelé-pejskaři a vyznavači podobného výcvikového ražení, které zastáváme. Spolu jsme cvičili, pomáhali jeden druhému, pořádali výcvikové víkendy, semináře a dokonce jsme roku 2010 uspořádali náš historicky úplně první tábor. Doufám, že naše spolupráce přetrvá i nadále a do dalších let naše idee ještě více rozvedeme.

Oba Sendynky rodiče, Mch. Brittanica Halit Paša a Ich. Elton Extra Moravák, měli v roce 2010 7. narozeniny a přiblížili se tak veteránskému věku. Elton navíc složil záchranářskou zkoušku ZZS 1. Bráška Sendy, Bodie Proffi di Brittasgang, se nenechal svým taťkou Elem zahanbit a za rok 2010 se může také pochlubit nově složenými zkouškami. Jde o IPO V a ZVV 1. Podstoupil také kompletní vyšetření páteře s výborným výsledkem- wobbler syndrom negativní a spondylóza 0. Ani náš druhý bráška, Wolf (Bonapart di Brittasgang), nelenil a složil hned dvě zkoušky, BH a ZPU 1. Navíc se i zúčastnil další výstavy, kde byl v silné konkurenci hodnocen známkou Výborný 3. V létě roku 2010 jsme se konečně sešli i s naším posledním bráškou Bobem (Bambulinem di Brittasgang).

Rok 2010 byl plný milých srazů a setkání, kterých jsme se zúčastnili. Největší takovouto akcí byl bezpochyby podzimní 15. sraz Sendynčiny rodné chovatelské stanice di Brittasgang.

Život není jen o tom pěkném, bohužel se nám v něm odehrávají i okamžiky smutné. Myslím, že v jejich případě se tak děje z nějakých příčin, věřím v řízení osudu. Snad i proto, abychom si pak skutečně dokázali vážit toho dobrého… Pro nás jistě nejemotivnější zpráva roku 2010 znamenala konec všech našich kynologických i lidských nadějí a snů. Sendynce byla při preventivním vyšetření srdíčka v Mnichově, kam jsme se v říjnu vydali, zjištěna DCM- dilatační kardyomiopatie v okultním stadiu. Tato skutečnost znamená rozhodující řez v našich dosavadních životech. Bylo to jako nečekaný a nevyžádaný blesk z čistého nebe a najednou se na vše díváme jinak. V těchto chvílích si člověk na vlastní kůži uvědomí, co je ve skutečnosti to podstatné. Nejsou to výstavy, zkoušky, ani jiné pomíjivé záležitosti či nějaké žabomyší spory a v podstatě nedůležité problémy. V těchto těžkých situacích také člověk pozná opravdové přátele a empatie schopné soucitné duše s pochopením, kterým velmi děkuji za podporu! Nezbývá nám, než doufat v to, že tu s námi Sendy díky včasnému odhalení tohoto dobrmaního moru a správné léčbě bude ve zdraví, radosti, pohodě a spokojenosti ještě dlouhá léta. Chci pěvně věřit tomu, že nás čeká ještě mnoho krásných zážitků a vzájemných radostí s naším nejlepším přítelem, jakého jsme si kdy mohli přát.

Abych však nekončila tak pochmurně, zmíním zde ještě jednu věc, které jsme si v roce 2010 požehnaně užívali. Jsou to setkání s přáteli, těmi opravdovými, skutečnými, kterých není nikdy dost. A nejde jen o naše kamarády, ale i o Sendynčiny parťáky. Vstupme tedy i do nového roku společně po jejich boku a i během všech ostatních všedních i nevšedních dní se jimi obklopme. Nalezněme si na ně i na sebe čas, zastavme pracovní shon, vydechněme a spolu s nimi se radujme z každých maličkostí. Vždyť jsme tu jen na návštěvě, tak proč si kazit tyto předem vyměřené chvíle hloupostmi, malichernostmi, zlostí, záští a zlobou zapšklých lidí, kteří jsou v první řadě spíše jen nejvíce ze všeho nešťastní ze svých vlastních životů a tento svůj smutek se snaží přenést na všechno živé. Takže, s čistým štítem vzhůru do roku 2011, do kterého Vám přejeme jen to dobré a mnoho nezapomenutelných krásných chvil s Vašimi psími miláčky a zrovna tak kupou opravdových přátel, kteří si takové oslovení zaslouží. Žijme naplno každým okamžikem!

31. prosince 2010

Předsilvestrovské setkání s Klárou a Beňulkou
Novou reportáž s povedenými fotečkami z naší předsilvestrovské vycházky Divokou Šárkou s mou kamarádkou Klárou a jejím labradorem Benem najdete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

29. prosince 2010

Vánoce
Krátké vypravování o našich letošních Vánocích a spolu s ním i pár ilustračních fotek najdete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

22. prosince 2010

PF 2011
Drazí přátelé a návštěvníci našich stránek, dovolte, abychom Vám i Vašim blízkým touto cestou za celou naší rodinu Černých démonů popřáli příjemnou pohodu o vánočních svátcích strávených v kruhu rodiny, bohatou nadílku Vám i Vašim čtyřnohým miláčkům a do nového roku 2011 osobní i kynologickou spokojenost, pevné zdraví, spousty lásky a nezbytné životní štěstí! To vše a ještě víc přejí Černí démoni (Shrbení a Sendy)
Krásná vánoční a novoroční přáníčka, která nám posíláte a my za ně velmi děkujeme, najdete zde a zde. Je jich nádherných kulatých osmdesát!

21. prosince 2010

Adventní venčení s Brittasgangem
Do rubriky Srazy, venčení, volný čas vkládáme článek a fotky z naší druhé víkendové procházky, tentokráte adventního nedělního venčení s naší kamarádkou, Janou Horovou, a Brittasgangem.

20. prosince 2010

Předvánoční prosluněná procházka s Arníčkem
Do rubriky Srazy, venčení, volný čas vkládáme povídání o jedné z našich víkendových procházek, která se uskutečnila v sobotu na naší chatě v Lázu a společnost nám pří ní nedělal nikdo jiný, než Sendynky láska a bratranec, Arny di Brittasgang. U článku pochopitelně nechybí ani odkazy na galerie se spoustou krásných momentek i společných pózovaček ze sobotního prosluněného dne.

19. prosince 2010

Do třetice všeho dobrého...
A nyní poslední novinka ze série zveřejňování naší grafické tvorby. Tentokrát PFko pro chs. di Brittasgang.
PS: Ještě jsme také doplnili rubriku Kamarádi.

18. prosince 2010

Pokračování
Dnes uveřejňujeme další námi vytvořené prezentační medajlonky dobrmanů na webové stránky, tentorkáte pro chovatelskou stanici Coldplay, Líby Láskové. A ani to ještě není konec odtajňování našich grafikých prací =o)!

17. prosince 2010

Nová designová tvorba
Pro naší kamarádku, Janu Horovou, a její chovatelskou stanici dobrmanů, di Brittasgang, jsme vytvořili dva nové prezentační medajlonky spadající do osobní prezentace dobrmanek na Janině webu. Najdete na nich fenu MCH. Brittanicu Halit Paša a č.CH. Corleonu Lady di Brittasgang. V následujících dnech se můžete těšit na zveřejnění našich dalších grafických prací, které jsme v poslední době vytvořili.

15. prosince 2010

Procházka s Agbárkem v Lázu
V sobotu 11. prosince za námi na chaloupku do Lázu přijela milá návštěva v podobě mé kamarádky Jany Konečné, známé především jako Agbárková =o), jejího muže Zdeňka a dobrmánka Agbárka/Ceasariona Halit Paša. Na fotečky a článek z tohoto krásného dne Vás nasměruji do rubriky Srazy, venčení, volný čas.

13. prosince 2010

Narozeniny
Sendynky tatínek Ich. Elton Extra Moravák dnes slaví své 7. narozeniny. Jemu, jeho paničce Zuzce a chovatelce Vlaďce přejeme všechno nejlepší a bujarou oslavu!

12. prosince 2010

Nově vytvořená inzerce a PFko
V rubrice Nabídka fotografování jsme do galerie našich koláží vložili námi vytvořenou inzerci do letošního zpravodaje DKČR pro chs. Abba Sonia a PF kartu na letošní rok pro Jch. Ceasariona Halit Paša. Pokud by měl někdo zájem o vytvoření koláže, inzerce či jiné prezentace Vašich psů, plánovaných vrhů, či narozených štěňátek, neváhejte nás kontaktovat.

10. prosince 2010

Doplnění webu v rubrice Výstavy
Do rubriky Výstavy v části Reportáže z výstav jsem přidala seznam všech výstav, kterých jsme se spolu se Sendy zúčastnili, takže nyní je rubrika zcela kompletní. Navíc jsem každé info o výstavě doplnila odkazem na galerii z té dané výstavy. Naleznete v ní nejen fotky Sendy, ale i všech ostatních členů Brittasgangu, kteří na výstavě byli přítomni. Přeji příjemné pokoukání zejména samotným aktérům. Sama jsem si fotky s odstupem času ráda prohlédla, pojí se mi s nimi mnoho hezkých vzpomínek na příjemné akce s přáteli a našimi skvělými dobrmánky.

8. prosince 2010

Nová zkouška
Baby Brittannici brněnský bráška Bonapart bodoval! Wolfi/Bonapart di Brittasgang, složil letos na podzim svou další, v pořadí již čtvrtou, zkoušku z výkonu a to tentokráte ZPU 1. Moc jemu i jeho celé rodině gratulujume k první "jedničce" a máme velikou radost, že Wolfíček jde hrdě v šlépějích své sestřičky Sendy. V počtu složených zkoušek a absolvovaných výstav vrh B di Brittasgang prostě jednoznačně válí!

6. prosince 2010

Výstavní trénink di Brittasgangu
Na Mikuláše, 5.12. 2010, jsme měli v plánu potrénovat s Briťáky trochu toho předvádění do výstavního kruhu. Protože někde na louce, či v parku, by to bylo v tomto ročním období o zdraví, nalezli jsme si na internetu tréninkovou psí halu v Praze- Libuši, kterou jsme si dopředu okamžitě pronajali a mohli jsme tak v suchu a teple cvičit bez ohledu na počasí, které panovalo za jejími stěnami. Reportáž s odkazem na autentickou fotogalerii z našeho tréninku naleznete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

5. prosince 2010

Venčení s dobrmaní kamarádkou Bonie v Modřanské rokli
Včera jsme se vydali na další procházku s Katkou Králkovou a její Bonie, Bealy Artep Moravia. Krátký článek a odkaz na galerii naleznete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

3. prosince 2010

Letošní první sníh
A je to konečně tady, dýchla na nás Vánoční atmosféra v podobě prvního letošního sněhu. Krajina se zachumlala do pořádné sněhové peřiny, takže výhled do okolí je hned veselejší a vše nám najednou více připomíná, že Vánoce klepou na dveře. Více info o prvním sněhovém víkendu, který jsme trávili na naší chaloupce v Lázu společně s Bodiesky a Janou Horovou, naleznete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

1. prosince 2010

15. sraz Sendynčiny rodné chovatelské stanice di Brittasgang
V neděli 14. listopadu jsme se se Sendynkou zúčastnili již 15. srazu chovatelské stanice dobrmanů di Brittasgang, Jany Horové, který proběhl již tradičně v Pražské Stromovce. Podrobnosti z této velkolepé akce a odkazy na galerie naleznete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

30. listopadu 2010

Kompletní revize celých stránek
Venku nám již udeřily třeskuté mrazy, a tak nám nezbylo, než se uchýlit do tepla příbytků a své čekání na Vánoční čas, či u jiných dokonce až příchod jara, trávit převážně zde. Každý si tyto chvíle krátíme po svém. Sendynka kupříkladu vyhlíží z okna a sleduje, kde se co šustne. Já jsem se zase zavřela u počítače, a tak Vám nyní mohu s radostí oznámit, že plánovaný Novoroční „úklid“ úplně každé stránky, která se nachází na našem webu, je již zcela hotov a to ve značném předstihu oproti plánu, z čehož mám největší radost pravděpodobně já. Navíc musím říct, že budete mít skutečně na co koukat, naprosto všechno na webu prošlo mnohdy i více než jen kosmetickými úpravami… Doufám, že k lepšímu. Posuďte sami!

29. listopadu 2010

Procházka s Bealy Artep Moravia na Žvahově
Krátkou reportáž a malinko fotografií z naší společné procházky s Katkou Králkovou a její Bonie, Bealy Artep Moravia, naleznete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

17. listopadu 2010

Kardiologické vyšetření na LMU v Mnichově
Sendynka, Baby Brittannica di Brittasgang, se ve svých 4,5 letech ve čtvrtek 28. října roku 2010 podrobila kompletnímu zevrubnému kardiologickému vyšetření na prestižní německé klinice LMU v Mnichově. Vyšetření zahrnovalo metodu Holter (24 hodinové EKG), Doppler, Echocardiografii, Sono a také krevní testy. Reportáž s fotkami z naší velké Mnichovské mise naleznete v rubrice Zdravotní vyšetření.

14. listopadu 2010

Takový náš normální tréninkový den…
I když letos již bohužel další zkoušku z výkonu nestihneme, není to důvodem k zahálce, a proto poctivě cvičíme dál, abychom byly na jaře připraveny v plné polní. Reportáž z takového našeho normálního tréninku s Vítkem Vymětalem doplněnou o několik ilustračních fotografií naleznete v rubrice Výcvik v části „reportáže z výcviku“. Jsou zde umístněny také odkazy na galerii Sendynčiny maminky Brittušky a poloviční sestřičky Růženky, které jsou též v rozjeté přípravě na nadcházející pracovní sezónu.

1. listopadu 2010

Obrany II.
Do rubrikym Výcvik v části „reportáže z výcviku“ opět přinášíme odkaz na malou galerii z našeho dalšího tréninku obran s jedním z našich stálých figurantů.

20. října 2010

Obrany
Do rubriky Výcvik v části „reportáže z výcviku“ přidáno krátké povídání a nejnovější fotografie z obran s naším novým figurantem.

13. října 2010

Nabízíme vyfotografování Vašeho pejska
V menu po levé straně jsme vytvořili novou rubriku s názvem Nabídka fotografování. Naleznete v ní veškeré potřebné informace spojené s naším vyfotografováním Vašeho čtyřnohého miláčka. Neváhejte nás kontaktovat.

20. září 2010

Sendynčin pidi kamarád Dante
Dante je jorkširský teriér, který patří mému bratranci Vítečkovi. Je asi nejmenším Sendynčiným psím kamarádem. Sendynka vychází s malými pejsky moc dobře, na rozdíl od naší první dobrmanky je nebere jako lovnou kořist, ale jako kamarády, ke kterým je třeba chovat se jemně. Její spojenectví s Dantíkem je ale vážně maličko komické, vedle sebe totiž vypadají jako David a Goliáš. Posuďte sami ve fotogalerii, kterou naleznete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

15. září 2010

Nabídka Doyla Proffi di Brittasgang
V chovatelské stanici di Brittasgang, ze které pochází naše Sendy, nabízí chovatelka, Jana Horová, posledního volného černého pejska s kupírovaným ocáskem, který je ihned k odběru. Jmenuje se Doyle Proffi a je to opravdu krásný pes s výraznou samčí hlavou i tělem a sytým, jasně ohraničeným pálením. V projevu je to velice příjemný pejsek, který se rád přetahuje o hadřík, stejně jako se Vám schoulí do náruče. Moc se za něho přimlouváme zejména u zájemců o kynologické aktivity, ať už jde o výstavy, či výcvik- v obou směrech je to opravdu nadějný mladý pejsek. Fotky Doyla Proffi a jeho dvou zbývajících sourozenců Dolce Britty a Drusse, kteří v době naší návštěvy byly ještě u chovatelky, naleznete zde.

3. září 2010

DUOCACIB Bratislava 21. a 22. 8. 2010
Do rubriky Výstavy bylo přidáno povídání a fotogalerie ze srpnové DUOCACIB Bratislava. Jen pro připomenutí zopakuji, že Sendy zde oba dva dny získala ve třídě šampionů V1 CAC a stala se tak Grandšampionem SR. Podmínky pro splnění tohoto cenného titulu se ji podařilo absolvovat během necelých 3 měsíců, tzn. v nejkratším termínu, v jakém to bylo možné.

29. srpna 2010

Novinky u brášky Bodieska
Začnu tím nejnovějším… Bodie Proffi di Brittasgang složil v sobotu 21. srpna svou první všestrannou zkoušku z výcviku prvního stupně, přesněji šlo o ZVV 1. Kluci, je to fakt bomba, IPO na sebe jistě nenechá dlouho čekat! Dále Bodie také podstoupil začátkem srpna nepovinné kompletní vyšetření celé páteře s výsledkem, který ani nemohl být lepší. Bodiesek, stejně jako jeho sestra Sendy, matka Britta a otec Elton, má wobbler syndrom negativní! Navíc k němu má i spondylózu 0. Máme z těchto skvělých zpráv velikou radost a ze srdce gratulujeme!

27. srpna 2010

MÁME DOMA GRANDŠAMPIONKU !!!
Sendynka, Baby Brittannica di Brittasgang, v neděli 22.8.2010 na DUOCACIB Bratislava dokončila veškeré podmínky k udělení titulu Grandšampion krásy Slovenské republiky. V přípravě reportáž a fotografie z této výstavy, již brzy je naleznete na našich stránkách.

17. srpna 2010

Návštěva štěňátek vrhu D di Brittasgang
Opět jsme byli na milé návštěvě u naší kamarádky, Jany Horové, a jejího nejnovějšího vrhu D, o kterém jsem se zde již několikrát zmiňovala, takže Vám ho jistě není potřeba více představovat. Co stojí za zmínku je novinka, že všech osm těchto povahově skvělých a exteriérově nadějných psích batolátek už má vybraná jména. Kluci jsou Dark Diamond, Don Rygo, Doyle Proffi, Don Corleone a Druss (poslední tři jmenování ještě nejsou zamluvení a my se za ně moc přimlouváme, jsou opravdu báječní, krásní, šikovní- no prostě a jednoduše úžasní a jistě dokáží rozzářit všední život nejednoho člověka). Holčičky se jmenují Dolce Britta, Debee a Desert Rose. Musím se přiznat, že kdybych si mohla z tohoto vrhu vybrat jedno štěňátko sama pro sebe, byla by to právě malá Brittuška- Dolce Britta s červenou šňůrkou. Doslova mi učarovala a co víc, nehorázně mi připomíná své starší jmenovkyně- Baby Brittannicu di Brittasgang (naší Sendy, malé Brittušky tetičku) a Brittanicu Halit Pašu (maminku Sendy a babičku malé Brittušky). Všechny tři Brittušky jsou vyloženě jako přes kopírák, ne nadarmo mají podobná jména.
Naše návštěva však tentokrát nebyla bezdůvodná. Dobrmaním miniaturkám byly právě přesně čtyři týdny a tento věk si žádá o fotky postojů. Na pomoc byla přizvána i Míša, majitelka tatínka štěňátek, Jazzyho (Charm Antis). Míša s Janou se jaly prezentace sameťáčků a mě bylo ctí vyfotit Déčkám jejich premiéru portrétků statiky. Jelikož všechna štěňátka do jednoho, včetně jejich handlerky a krmičky/lákačky, byla strašně šikovná, což sami uvidíte na fotografiích, pokračovaly jsme a vyfotily jim i sedy. Veškeré fotografie z tohoto dne jsou publikovány v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

16. srpna 2010

Prázdniny v Lázu
Každý si občas potřebujeme odpočinout, hodit relax a vypnout, věnovat se jen sami sobě a svým přátelům. Míním tím nejen lidi, ale i pejsky. A tak jsem si řekla, že si se Sendy pro sebe vyčleníme jeden týden bez výcviku a jedinými našimi aktivitami budou procházky loukami a lesy, plavání v přírodních rybnících a to vše daleko od smogu a hluku velkoměsta, či sociálních sítí všeho druhu. A tak se tomu také stalo, jak jinak než na naší chalupě, která je pro tuto „zašívárnu“ před světem naprosto ideální. V lenošení jsme měli milou společnost- několikrát za námi přijeli naši skoro-sousedi Lucka s Arníčkem / Arny di Brittasgang. Fotky z jednoho z našich výletů k vodě naleznete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.
A nejsou tam jen ony, umístili jsme k nim i odkazy námi pořízených prezentačních fotografií dobrmanů Extra Moravák, Extra Elite a Abba Sonia, kteří nás také v tento prázdninový týden přijeli spolu s jejich paničkou Vlaďkou pozdravit (přijeli za námi až z Rakouska!). Společně s nimi jsme se po focení vydali na návštěvu do ch.s. dobrmanů zvané Montana Fay, která sídlí nedaleko naší chalupy a má právě svůj první vrh. S téměř měsíčními puppýnky jsme se mazlili opravdu dlouho a těžce se nám odcházelo, byli naprosto kouzelní. Ani jsem je nebyla schopná na chvilku odložit, abych jim pořídila nějakou fotku. Třeba jindy.

10. srpna 2010

Výcvikový mini tábor Černých démonů v Lázu
Náš historicky první tábor, přesněji mini tábor, proběhl začátkem července na naší chalupě v Lázu. Figurantem nebyl nikdo jiný, než náš nadaný kamarád Vítek Vymětal. Ujal se nás i po stránce stop a já si vzala na starosti poslušnosti. Nešlo o žádnou velikou akci, spíše jsme testovali způsobilost našeho nápadu, která se nám báječně prokázala a do dalších plánovaných akcí nám tak již nestojí nic v cestě. A kdo všechno si s námi tentokrát zacvičil? Samozřejmě naše Sendy / Baby Brittannica di Brittasgang, dále Bodie Proffi di Brittasgang a prvně i Agbárek / Caesarion Halit Paša (na podzim do našich skromných řad přibereme ještě jednu naší kamarádku se svou dobrmanní holčičkou, takže budeme v pěkném sudém počtu). Tábora se však nezúčastnili jenom pejsci, ale i jejich rodiny. Sendy přijela pochopitelně s naší smečkou a do ní patřil i můj bratránek Víťa, který se spolu s mou mamkou stal po dobu výcviku naším hlavním dokumentátorem- udělali nám spousty krásných fotek a videí. Bodie s sebou přibral své páníčky Vítka a Blanku a Agbárek svou majitelku Janu i s jejími dvěmi dceruškami Martinkou a Kristýnkou. Byla jsme slušná banda. Cvičili jsme opravdu svědomitě a zapáleně, dokázali jsme projet takřka vše- přes stopy, poslušnosti a revíry až k obranám. Nebudu tu výcvik dlouze popisovat, nejlépe za něj mluví námi pořízené fotky, které najdete v rubrice Výcvik.
A že naše snažení a výcvik nese ovoce nám 25.7. potvrdil Vítek se Sendynčiným bráškou Bodieskem. Kluci totiž složili svou další zkoušku podle mezinárodního zkušebního řádu, tentokrát IPO V. Moc oběma šikulům gratulujeme a držíme pěsti, aby jim letos vyšla jejich spanilá jízda výcvikem, jež si naplánovali.

4. srpna 2010

Doporučujeme štěňátka dobrmanů
V pondělí 12.července jsme byli fotit prezentační fotografie třídenních dobrmaních štěňátek z vrhu D di Brittasgang, a tak je nyní vkládáme. Individuální fotky krásných sameťáčků jsou publikovány zde. Společné fotky celého vrhu i s maminkou a koláží jsou zde. Nové páníčky hledají už pouze 3 černí kluci s kupírovanými ocásky- barvy šňůrek jsou modrá, žlutá a červená, proto neváhejte a kontaktujte chovatelku Janu Horovou.

31. července 2010

Vkládáme nové fotografie
Dnes Vám přinášíme souhrn Sendynčiných fotek z květnových a červnových tréninků obran s naším figurantem Vlastou Knihou. Veškeré fotky naleznete v rubrice Výcvik.

29. července 2010

Setkání s naším třetím bráškou Bobem
Bambulina di Brittasgang, domácky zvaného Boba, jsme naposledy viděli v jeho necelých čtyřech měsících. Jelikož nás sourozenci naší Sendy zajímají, rozhodli jsme se zkontaktovat Bobova milého pánečka Pepu a domluvili jsme si s ním procházku, kterou jsme sjednali na poslední červnové pondělí. Nejeli jsme daleko, Bob s jeho rodinou bydlí v rodinném domě se zahrádkou v Praze- Dubči. Přírodu mají, coby kamenem dohodil a je to u nich vážně krásné- širé louky střídají rozlehlé rybníky, sem tam jsou protkány smíšenými lesíky, dlažební kostky aby člověk pohledal. Inu, pro psy ráj na zemi! To nám dosvědčil i šťastně vyhlížející Bob, kterého jsme, v jeho čtyřech letech, téměř nepoznaly. Prozradila ho snad jedině ouška, kterými se spolu se Sendynkou nezapřou. A jaký je vlastně Bob? Vyrostl z něj krásný kluk standardní výšky, má téměř kvadratickou kompaktní postavu, tmavé oko, výrazné předhrudí i hlavu, rovná pevná záda s vysoko nasazeným ocasem, pěkné úhlení obou párů končetin, není mimochodník, jeho pohyb je velmi elegantní, ale hlavně a to především- má úžasnou povahu, jako zbytek jeho vrhu. Je milý, mazlivý, kamarádský, absolutně nekonfliktní, správně akční, rád plave a aportuje, ničeho se nebojí… Dalo by se o něm mluvit dlouze, udělal na nás opravdu dojem. Co je však nejdůležitější- je ve své rodině spokojený a milovaný. Pochopitelně foťák nezahálel, pořídili jsme jak pár momentek z běhání, či plavání sourozenců, ale také Bobovi prezentační fotky postojů, sedů a hlav, abyste i Vy mohli obdivovat našeho velkého bráchu. Musím mu vyslovit ještě jednu poklonu- jelikož je Bob „pouze“ domácím mazlíčkem, nikdo ho správnému výstavnímu postoji neučil. On však přesto hned napoprvé ve svém životě vyšvihl takovou statiku, jakou by mu leckteří výstavní matadoři mohli závidět. Bobík výstavní předpoklady prostě nezapře. Veškeré fotky z tohoto krásně stráveného dne naleznete v rubrice Srazy, venčení, volný čas.

8. července 2010

Narozeninová procházka s Nairou v Hostivaři
Sendynka i její veliká kamarádka Naira- Bonaira Black Dancer, mají své narozeniny v červnu, Naira 18. (měla 2 roky) a Sendynka 23. (měla 4 roky). A tak jsme se rozhodli, že je s holčičkami oslavíme pořádně dlouhou společnou procházkou a vyvezeme je do krásné přírody Hostivařské přehrady. Obě slečny si jeden ze svých narozeninových dárků opravdu užily, posuďte sami z přiložené fotogalerie zde.
V tomto týdnu, přesněji ve čtvrtek 24.6., jsme se také sešli s Janinou a těhulkou Růženkou, Corleonou Lady di Brittasgang, v našem nejbližším parku Grébovce, abychom Růže v komorním zákoutí stylizovaném do zámeckého parku nafotili modelkovské fotky s bříškem. Růženka byla v 50. dni březosti a tento její pokročilý stav na ní byl skutečně již značně patrný. Přesto jí to moc slušelo a vypadala opravdu šťastně. Je vidět, že si svého mateřství skutečně užívá. Její fotečky jsou k nahlédnutí zde.

30. června 2010

Veliké focení Áček (Arnyho, Akinky a Ayi)
Již tradičně trávíme víkendy spolu s Bodieskovci, páníčky našeho brášky Bodieska, a věnujeme se při nich výcviku. Jezdíme na střídačku buď k nim do Chomutova, nebo k nám do Lázu. Druhý červnový víkend vyšla řada na nás. Tentokrát však byl na programu i oddychový čas v podobě sobotní návštěvy našich kamarádů. Naše chaloupka v Brdských lesích tak opět přivítala pět dobrmanů a jejich páníčky. Sešla se nás skutečně kopa a o legraci tudíž nebyla nouze. Mimo nás s naší Sendynkou a Blanky s Vítkem a Bodieskem přijela i Lucka s Arnym, Marcy s Ayou a Věrka s Aki. Byla to skutečně příjemně strávená sobota, kterou si neužívali jen pejsci, ale i my. Samozřejmě jsme museli pořídit i pár fotek, které naleznete v rubrice Srazy, venčení a volný čas.

23. června 2010

SENDYNKA DNES SLAVÍ 4. NAROZENINY
Právě dnes jsou tomu přesně čtyři roky, co vrh B ch.s. di Brittasgang a spolu s ním naše Sendynka (Baby Brittannica dB), přišli na světlo světa! Je to až neuvěřitelné, jak ten čas nemilosrdně rychle běží. Přejeme od srdíček všem třem Sendynčiným bráškům Bodiemu Proffi, Wolfimu (Bonapart dB) a Bobovi (Bambulino dB) vše nejlepší k jejich dnešnímu životnímu výročí. Zároveň také děkujeme Vám ostatním, naši drazí přátelé, kteří Sendynce posíláte krásná přáníčka a dárečky! Vše naší oslavenkyni předáváme a tlumočíme a prý každému posílá po jedné mokré slintavé. Samozřejmě u nás proběhla i menší oslava, při níž Šušenka dostala slušnou řádku dárků, ale největší radost jí již zaručeně udělal nový balónek a krupicová kaše, kterou ji pravidelně vaříme místo dortu, protože se po ní může doslova utlouct. Sice jsme v dietním režimu, ale pro jednou se svět nezboří, když si svůj život trochu osladí- vždyť co by to bylo za narozeniny bez něčeho dobrého na zub.
A ještě dvě zprávičky na závěr- náš tatínek Elton Extra Moravák složil 13.6. ve svých téměř 7 letech další zkoušku z výkonu, tentokrát záchranářskou ZZS 1. Moc gratulujeme!!! A aby těch radostných zpráv nebylo málo, tak i Sendynčin bráška Wolfi (Bonapart dB) se činil. Nejenže na nedělní mezinárodní výstavě v Brně konané 20.6. získal ve třídě otevřené známku Výborný 3, ale především nedávno složil svou další zkoušku z výkonu a to BH! Máme velikou radost a budeme držet palce při skládání dalších zkoušek, které jsou již v plánu! 

18. června 2010

MS dobrmanů Vrbové a MVP Nitra
Letošní první červnový víkend jsme vyrazili já, moje mamka, Sendynka, Vítek, Blanka a Bodiesek na Slovensko, přesněji do Vrbového, kde se již po třetí konalo Mistrovství světa ve výkonu dobrmanů, které jsme si, coby diváci, rozhodně nechtěli nechat za žádnou cenu ujít! A zážitek to byl vskutku nezapomenutelný, nevšední a neopakovatelný. Rozhodla jsem se, že si celou akci maximálně užiji a proto jsem, pro mě netypicky, vůbec nevytáhla svůj foťák. Nemám tak ani jednu jedinou památeční fotografii přímo z dění na stadionu. Totéž lze říci i o další akci tohoto víkendu, jež jsme podpořili naší účastí. Když už jsme totiž byli na Slovensku, odskočili jsme si z mistrovství na mezinárodní výstavu psů, která se tentýž víkend konala v Nitře. Tohoto činu rozhodně nelitujeme. Sendynka si zde, prvně ve třídě šampionů a po více než čtyř měsíční výstavní pauze, vybojovala známku Výborná 1 a titul CAC, čili se stala čekatelem Grandšampiona krásy Slovenské republiky. Slovenská paní rozhodčí, Linda Voláriková, Sendy pochválila zejména za její pohyb, prý byla jediným dobrmanem výstavy, který měl paralelní chody. Bohužel nás však v kruhu neměl kdo vyfotit, tentokrát nám třetí člen výpravy, náš dvorní fotograf- můj bratranec Víteček, chyběl. Zastoupil ho náš druhý Vítek, ale až po výstavě, takže fotky z kruhu tentokrát nebudou. I když, jednu jsme na internetu přeci jen našli. Najdete ji, spolu s ostatními našimi fotkami zde.

17. června 2010

Focení vrhu A Common sense
Další víkend ve znamení výcviku. Nejprve jsme byli v pátek na stopách s Luďkem Šilhavým a poté jsme vyrazili do Chomutova na výcvikový víkend s Bodieskovci. Tentokrát však nepřinášíme fotky výcvikové, nýbrž mimořádně povedené modelkovské fotky boxeřích batolat, které jsme v Chomutově nafotili. Od doby, co jsem v tom čase ještě nevidomá dvoudenní miminka v podobě plyšových válečků viděla naposledy, se neuvěřitelně změnila! Jsou naprosto úžasná a už vypadají jako boxeří bonsajkové. V den focení jim byl právě přesně měsíc a přesto, že to byla jejich premiéra postojů a sedů, chovali se báječně, rostou z nich králové přehlídkových mol! Konec konců, posuďte sami - odkazy na fotky naleznete v rubrice Srazy, venčení a volný čas.
PS: Na prodej je ještě jeden šikovný klučina- Albert Common Sense. Je nejakčnějším štěňátkem z vrhu, celá maminka Alvička… Vřele ho doporučuji zájemcům o jakýkoli druh výcviku!

12. června 2010

Focení Corleony Lady di Brittasgang
Vkládáme fotečky polosestřičky naší Sendy, domácky zvané Růženka. Možná jde o jedny z jejích posledních pózujících fotek pořízených před narozením jejích prvních štěňátek, dopadlo-li nedávné krytí s Jazzym (Charm Antis), podle očekávání dobře. Fotky jsou bohužel pouze modelkovské, jelikož venčení jsme nemohli uskutečnit- já byla nemocná a Sendynka zase v klidovém režimu po očkování. Tak snad příště, až budeme fotit maminku Brittušku, nebo dá-li štěstí, těhuli Růžu, tento prohřešek napravíme. Růženka modelkou zde.

8. června 2010

Černí démoni - výcvik v Lázu
Přinášíme fotečky z výcviku naší nově vzniklé skupiny zvané Černí démoni, do které patří prozatím Sendy a Bodie. O víkendu jsme cvičili jak jinak než obrany, při nichž jsme pokřtili naše nové kůly na úvazy, jsou naprosto perfektní! Na cvičáku nám navíc přibyla i buňka, do níž můžeme uschovávat výcvikové náčiní a v případě deště se do ní uchýlit i my. Dále jsme se věnovali stopám a to nově i v pátek po příjezdu. Ani poslušnosti jsme nenechali ležet ladem. A také jsme si ještě našli chvilku na vyfocení postojů našeho nádherného brášky Bodieska! Jeho páníčky to výjimečně ani moc nebolelo (oni totiž nesnáší toto pózování a focení vůbec, ale jelikož jsme byli hotoví vskutku rychle, ani se nestihli otrávit). A nyní Vás nasměruji do rubriky Výcvik , kde najdete odkazy na výše zmiňované fotogalerie.

21. května 2010

Narozeniny vrhu A ch.s. di Brittasgang
Dnes slaví Arny, Agatha, Afroditha, Angie, Amálka, Alechandro a Angelika své čtvrté narozeniny, přejeme všechno nejlepší!!!

19. května 2010

Bylo pozdní poledne, první máj - polední máj, byl lásky čas…
Dnes přinášíme fotečky z prvomájového setkání Sendynky a Arníčka. Naše dvě lásky spolu měli rande právě na den zamilovaných, čili šlo o skutečně tématické venčení. Nemohou chybět jak momentky, fotky pádící, tak fotky pózující a to nejen pejsků kupříkladu ležících pod rozkvetlou třešní, ale i lidiček. A navíc jsme Arníkovi vyfotili i povedené postoje a lehy. Abychom mu mohli udělat i krásnou prezentační koláž barevně ladící s jeho stránkami, což bude náš dárek k jeho blížícím se narozeninám, budeme se muset co nejdříve opět sejít a vyfotit mu i sedy a hlavy. To bude mít Arník asi radost, ale aby se mohl vidět se Sendynkou, jistě to rád přetrpí. A nyní Vás nasměruji do rubriky Srazy, venčení a volný čas , kde najdete odkazy na výše zmiňované fotogalerie.

12. května 2010

Do rubriky Výcvik (do dolní části k reportážím) přidáváme odkazy na fotogalerie z výcvikového víkendu stráveného s Bodiesky v Chomutově. Najdete mezi nimi nejen odkazy na výcvikové fotky, ale i odkazy na modelkovské fotky brášky naší Sendy, tzn. Bodieho Poffi di Brittasgang a dále taktéž pózující fotky Grinda Restless Heart, který ku příležitosti naší návštěvy v jejich kraji dorazil na focení. A nakonec nezůstalo jen u něj, pěkně si s námi na Vítka i zakousal a my máme velikou radost, že se díky němu opět rozrostla skupina pravidelných klientů našeho šikovného figuranta. Aby fotogalerií nebylo málo, umísťujeme k nim i kouzelné fotky boxeřích dvoudenních miminek, které jsme ten víkend také byli fotit. Jde o vrh A ch.s. Common Sense, jehož rodiči jsou GCH. Arp Corado Next of Kin a Alva Starbox. Jde o úžasné spojení, v němž se narodilo 5 skvělých chlapečků. Dva z nich jsou ještě k maní, proto Ti z Vás, kteří se poohlížejí po novém přírůstku do rodiny, či nadějném partnerovi k výcviku, neváhejte a kontaktujte chovatelku Vlastu Jiránkovou.

9. května 2010

Do rubriky Srazy, venčení a volný čas vkládáme odkazy na fotogalerie z jedné dubnové neděle, při níž jsme se v Plzni sešli s Janou (ano, další Jana u dobrmanů- je jich vážně mnoho) a jejím hnědým dobrmaním sympaťákem Caesarionem Halit Paša, domácky zvaným Agbar.

7. května 2010

Do rubriky Media, inzerce, PFka přidána naše inzerce, která se objevila v klubovém zpravodaji DKČR č. 1/2010.

6. května 2010

Do rubriky Výcvik (do reportáží z výcviku) vkládáme odkazy na fotogalerie z březnových a dubnových obran, kterých jsme se letos zúčastnili. Figurantem byl vždy Vlasta Kniha. Na dvou lekcích jsme měli i dobrmaní společnost. Jednou se k nám přidala naše chovatelka a výborná kamarádka Janička se svými dvěmi holčičkami- Corleonou Lady di Brittasgang a Brittanicou Halit Paša (na Sendynčině mamince nebylo vůbec poznat, že už jí je 7 let, kouše stále jako mladice). A podruhé jsme na obranách potkali Hanku a jejího Gastona od Dvou lvů a Karis od Dvou lvů.

21. dubna 2010

Do rubriky Srazy, venčení a volný čas přidáno povídání a odkaz na fotogalerie ze společné procházky s Janou Frimlovou a jejími dvěmi holčičkami Bonairou Black Dancer a Assurií Goldest Diamond. V příspěvku najdete i fotky postojů, hlav a sedů, které jsme ten den Naiře vyfotili a ani Surra nevyšla naprázdno.
Zároveň byla aktualizována rubrika Kamarádi.

14. dubna 2010

Do rubriky Výcvik (do reportáží z výcviku) přidáno povídání a odkaz na fotogalerie ze společného Velikonočního VIP výcvikového víkendu s páníčky našeho brášky, přátelsky zvaných Bodiesky!

7. dubna 2010

Do rubriky Srazy, venčení a volný čas přidáno povídání a odkaz na fotogalerii ze společně stráveného víkendu ch.s. od Černých démonů a di Brittasgang v Las Vegas.

1. dubna 2010

Návštěvnost
Právě dnes jsou tomu dva měsíce od spuštění našich stránek. A vedou si zcela výborně, mohou se pyšnit více než 3.000 návštěv a 160 pochvalnými příspěvky v návštěvní knize. Máme velikou radost, že se stránečky těší Vaší přízni a budeme se snažit jejich oblibu zachovat. Lví podíl na jejich ohlasu má Lucie Skopalová, která nám na nich i nadále pomáhá, takže jí za to moc děkujeme!


26. března 2010

Aktualizovány rubriky Výcvik a Zdravotní vyšetření.

25. března 2010

Narozeniny
Dnes slaví Sendynčina maminka Brittanica Halit Paša 7. narozeniny!
Naše milovaná maminko Brittuško, dovol, abychom Ti ze srdce popřáli k Tvé dnešní krásné sedmičce: K narozeninám Ti přejeme, jak to zvykem bývá, aby se ti splnilo, co Tvé srdce skrývá. Abys šťastná, zdravá byla, s láskou a štěstím v srdci žila. Varuj se šrámů, co se dlouho hojí. Miluj lidi, co za to stojí. Hodně štěstí, neboť v něm je víra, hodně zdraví, neboť v něm je síla. Ať je lodička Tvého života lehká a veze jen to, co potřebuješ: útulný domov a prosté radosti, pár přátel hodných tohoto pojmenování (Matylda s Růženkou), někoho, koho miluješ, a někoho, kdo miluje tebe (Tvoji páníčci). Dnešní den oslav pořádnou flákotou, ať tu s námi pokoříš další sedmičku nádhernou!!! Není důležité být první, kdo Ti dnes bude přát. Důležité je mít Tě v srdci a říci: "Díky, mám Tě rád."
Vše nejlepší, Tvá dcera Sendynka s rodinou


Aktualizovány rubriky Výstavy a Srazy, venčení, volný čas.

19. března 2010

Aktualizována rubrika Odchovy - štěňata

18. března 2010

Do rubriky "Srazy, venčení a volný čas" přidáno povídání a odkaz na fotogalerii z únorové návštěvy u Bodiesků v Chomutově.

17. března 2010

Dnes nám přišlo od SKJ oficiální potvrzení o získání šampionátu krásy. Máme to tedy černé na bílém a Sendy už nic nebrání v užívání titulu CH.

9. března 2010

Vzpomínka na zasněženou Prahu
Aby těch foteček z venčení nebylo málo, přidávám další várku, ale už poslední. Je ze dne 16. 2. 2010. Tehdy byla Praha ještě zahalena příkrovem bílé peřiny. Na probíhačku za vydařeného slunného počasí jsme vyrazili do nedalekých Dobřejovic a společnost nám dělala Lucie s jejími dobrmany Aminou od Démona, Alfare Sheridano le Fano a Sant Kreal Rasputinem. Není nic krásnějšího, než pohled na smečku pádících dobrmánků! Fotogalerii naleznete zde.

27. února 2010

Lásky v Lázu
Dnes přidáváme fotečky z venčení dvou velikých miláčku - Sendynky a Arníčka. Spolu s Luckou a Jirkou jsme vyrazili v sobotu 13. 2. do našich nádherných brdských hvozdů a užívali si příjemné víkendové procházky. Spáchali jsme i společnou fotečku a naši dva černí modelové nám velkoryse zapózovali z kufru auta, Sendynka tam má výraz zrazence - bojí se, že si jí Lucka s Jirkou a Arníkem odvezou =o)! Celou galerii zakončují dvě fotečky již z tepla naší chalupy a Senduša je na nich zachycená ve svých dvou obvyklých polohách při hlídkování u oken. Fotogalerii naleznete zde.

26. února 2010

Výstavní víkend v Prešově
Na Slovensko jsme dorazili o den dříve, a tak jsme mohli sobotní odpoledne věnovat procházce s Grimem - Grind Restless Heart. Pejsci se po dlouhé cestě pěkně odreagovali a vybili, posuďte sami v přiložené galerii zde. Najdete v ní i pár Sendynčiných fotek přímo z nedělního posuzování v kruhu.

23. února 2010

Zimní procházka zasněženou Stromovkou
Protože letošní zima je skutečně Ladovská a nedá se přes napadlý sníh pořádně cvičit, máme najednou spoustu volného času. A tak jsme se rozhodli věnovat ho našim přátelům a psím zimním radovánkám. V neděli 7.2.2010 jsme vyrazili s naší kamarádkou Janou a jejími třemi holčičkami- Brittuškou, Růženkou a Matyldou, na odpolední procházku do naší oblíbené Stromovky. Jak si holčičky sněhové pokrývky a zároveň jedna druhé užívaly, se můžete podívat zde.
PS: na prvních dvou fotkách je Sendynka, která sbírá síly na své lumpačení.

22. února 2010

SENDY SE STALA ŠAMPIONEM KRÁSY!
Dne 21. 2. 2010 na MVP Prešov získala Sendynka od slovenského rozhodčího ing. Jaroslava Matyáše známku V2 res.CAC a dokončila tak veškeré podmínky ke splnění titulu Slovenského šampiona krásy SR. V přípravě reportáž a fotky z výstavy.

1. února 2010

Byly spuštěny tyto stránky. Autorem je Lucie Skopalová. Přejeme vám příjemné pokoukání a předem děkujeme za váš příspěvek v knize návštěv.

Štěně je ještě hodně malý a nesečtělý pes.
Už jeho pohled však říká slovy klasika:
"Člověče, já nemám nic, než Tebe.
Ale koukej, my dva jsme báječná psí smečka, viď?"

Přítel z nejspolehlivějších, první při uvítání, nejodhodlanější při obraně. (Lord Byron)

myspace view counter