*        Jako prvním bych chtěla velice moc poděkovat především svým rodičům, bez nichž by toto všechno nebylo vůbec možné. Neuvěřitelným způsobem mi pomáhají v čemkoli potřebuji, mám v nich bezbřehou a láskyplnou oporu, za kterou jim jsem ohromně vděčná. Myslím, že není třeba o tom dlouze psát, neb oni vědí, co jim chci říct… Takže, maminko a tatínku, děkuji Vám za všechno, co pro mě děláte a že vůbec jste!

*        Další můj veliký dík patří naší dobré rodinné kamarádce a zároveň milující chovatelce, která se pejskům věnuje především srdcem, Janičce Horové, ch.s. di Brittasgang, ze které pochází naše Sendy/Baby Brittannica di Brittasgang. Nebýt této osoby, neměli bychom Sendynku. A nejen to, právě ona nás zasvětila do světa kynologie, kterému jsme podlehli. Je ochotna nám pomoci ať radou či skutkem a jsme ze srdce rádi, že jsme ji našli.

*        Děkuji báječné výcvikářce, naší trenérce a mé spřízněné duši, Gábině Macounové, chovatelce ch.s. dobrmanů Anibag, za naše úžasné fenečky Sarah/Agamba Anibag & Sukie/Borgia Anibag, za její přátelství, pomoc při výcviku a také za to, že nás v závodním světě vrcholové elity tuzemských kynologů vzala pod své ochranné křídlo!

*        Vítku Vymětale, můj „bráško“, ráda bych Ti veřejně vyjádřila své díky za Tvou pomoc při stopách, poslušnostech i obranách s naší Sendy, ale zejména za to, že jsi přítel a parťák, jak se patří! Jsem Ti za hodně vděčná.

*        Náš Vítečku, můj milovaný bratránku, i Tobě moc děkuji, ať už za fotečky, které pro nás obětavě fotíš, či za milou účast a náležitou pomoc na každé výstavě, či jiné kynologické akci, které se účastníme… Jsem moc ráda, že Tě svět kolem psů tak pohltil a moc Ti přeji, aby Tvé plány ohledně vlastního dobrmánka vyšly, budu Ti v tom pomáhat, co mi síly budou stačit!!! Jsem moc ráda, že si s námi na jedné lodi.

*        Nemohu zapomenout a nepoděkovat mé nejlepší kamarádce a majitelce dobrmanů Arnyho a Elizabeth di Brittasgang & Armanda od Černých démonů, Lucii Novotné. Je to báječná osůbka, která se mnou sdílí veškeré kynologické i osobní zážitky. Lucinko, děkuji, že Tě mám a že jsi taková, jaká jsi!

*        Dále bych chtěla poděkovat našim trenérům a figurantům, Janu Böhmovi (práce s Tarou), Markovi Urbanovi a Martinovi Plecháčkovi (práce se Sárou a Sukie) a Luďkovi Šilhavému (práce se Sendy), čtyřem velkým odborníkům přes výcvik psů, za jejich zájem, čas, pomoc, píli a elán, se kterým se nám věnovali a věnují!

*        Závěrem nebudu děkovat jmenovitě, ale trochu to shrnu do jednoho velikého díky všem hodným a vstřícným lidičkám, které jsme měli možnost ve světě kynologie poznat a dále se s nimi vídat, bavit a s některými dokonce přátelit. Jde o páníčky pejsků z naší chovatelské stanice, ale i o jiné. Ti, které myslím, jistě ví, že je řeč právě o nich. Vše je především o lidech a bez Vás by to nebylo takové, jaké je, takže i Vám patří náš dík!
                                                                                                       Karolína Shrbená


.