REPORTÁŽE Z VÝSTAV17. 10. 2015 - Svod dorostu DKČR Klánovice
Tara, Jch. Ataraxies od Černých démonů - 5C = nejlepší možný kód, Argos od Černých démonů - 5C, Armando od Černých démonů - 5C, Aras od Černých démonů - 5A, "Sára" Azazela od Černých démonů - 5AU(nahoře), Ares Donsa Bohemia - 5A, A'Sofie Donsa Bohemia - 5A, Arwen Donsa Bohemia - 5A, 18.10.2015 Základní bonitace DKČR Dior Ebony Queen 5 A/A. Ještě jednou mnohokráte děkuji všem zúčastnivším se majitelům našich "A" Démonů za skvělou reprezentaci naší chovatelské stanice, velmi si toho vážím!!!
Fotogalerie zde.

11. 10. 2015 - MVP České Budějovice
Tara, Ataraxies od Černých démonů V 1 CAJC, BOJ (2 feny) = Junioršampion krásy ČR, Klubový šampion mladých DKČR a Nejlepší mladý jedinec, Berkeley Anibag VD 1, Ares Donsa Bohemia VD 2, Dior Ebony Queen V 1, A'Sofie Donsa Bohemia V 1 CAJC (3 feny)
Fotogalerie zde.

3. 10. 2015 - Klubová výstava MSDK Kroměříž - Bedea
Sarah (Jch. Agamba Anibag) V2 res.CAC, Tara (Ataraxies od Černých démonů) V3, Argos od Černých démonů V2, Bubo Anibag V1, Ares Donsa Bohemia V1 CAJC, Klubový vítěz mladých (2 psi), A'Sofie Donsa Bohemia VD (6 fen), Nomi Halit Paša V2

19. 9. 2015 - Klubová výstava DKČR Sadská
Tara (Ataraxies od Černých démonů) V 1 CAJC ček. Klubového šampiona mladých DKČR, Biljana Anibag V 1 CAC (3 feny), Ares Donsa Bohemia V 1 CAJC, Vayden Halit Paša V 1 CAC (3 psi), Vuitton Halit Paša V 1 CAC (2 psi), BOS, A'Sofie Donsa Bohemia V 1 CAJC (4 feny), BOJ, Nomi Halit Paša V 2
Fotogalerie zde.

30. 8. 2015 - MVP Mladá Boleslav
Tara (Ataraxies od Černých démonů) V 1 CAJC ček. Junioršampiona krásy ČR, Argos od Černých démonů VD 2, Bubo Anibag VD 3, Vuitton Halit Paša V 1 CAJC (4 psi), BOJ, Vayden Halit Paša V 1 CAC, res. CACIB, Dior Ebony Queen V 1 CAC (3 psi), CACIB, BOB
Fotogalerie zde.

12. 7. 2015 - Klubová výstava DKČR Plzeň - Čechurov
Sarah (Jch. Agamba Anibag) V1 CAC, Tara (Ataraxies od Černých démonů) VN 1, Azazela od Černých démonů VN 1, Armando od Černých démonů VN 1, Berkeley Anibag V1 CAC
Fotogalerie zde.

16. 5. 2015 - Klubová výstava DKČR Klánovice
Tara (Ataraxies od Černých démonů) VN 1, Argos od Černých démonů VN 1 (2 psi), Armando od Černých démonů VN 2 (1. byl bratr Argos), Bubo Anibag V1 CAC (2 psi), Elizabeth di Brittasgang VD (7 fen)
Fotogalerie zde.

9. 5. 2015 - Speciální výstava MSDK Hartvíkovice
Tara (Ataraxies od Černých démonů) VN 1 Vítěz speciální výstavy dorostu, Argos od Černých démonů VN 1 Vítěz speciální výstavy dorostu, Bubo Anibag VD 3
Fotogalerie zde.

5. 1. 2014 - NVP Brno
Sukie (č.Ch. Borgia Anibag) byla naposledy předvedená v mezitřídě a získala zde V 2 res.CAC od českého rozhodčího pana Antonína Karbana. Fotky z výstavy nemáme. Tentokrát ani není, co víc psát, šlo o takovou běžnou poklidnou výstavu.

13. 10. 2013 - Klubová výstava MSDK Kroměříž
Na tuto nedělní výstavu jsme vyrazily ihned po úspěšných sobotních zkouškách. Předcházelo jí totiž Mistrovství republiky ve výkonu dobrmanů a my doufaly, že alespoň kousek závodu uvidíme. Bohužel jsme dorazily až na vyhlašování výsledků. Setkaly jsme se zde s naší výbornou kamarádkou Luckou a její dobrmankou Eliškou (Elizabeth di Brittasgang, neteřinka naší Sendy) a odtud jsme společně pokračovaly do našeho nedalekého hotelu, kde proběhla bezchybná dámská jízda a pořádné zapití Sárčiny složené zkoušky!
A druhý den už hurá na výstavu. Původně jsem měla přihlášené všechny naše tři dobrmanky, včetně babči Sendynky (Gch. Baby Brittannica di Brittasgang), která se měla prvně vystavit ve třídě veteránů, ale nakonec se nemohla ze zdravotních důvodů výstavy aktivně zúčastnit (jako divák byla přesto s námi), jelikož naneštěstí pár dní před výstavou při míčkování špatně šlápla a začala kulhat na zadní nohu. Tak třeba bude mít svou premiéru ve veteránech někdy příště.
Sárka (Jch. Agamba Anibag) a Sukča (Borgia Anibag), se již předvedly dle plánu. Obě mi udělaly obrovskou radost, předváděly se jako rozené modelky, ač ani jedna z nich výstavy dvakrát nemusí, opravdu se snažily, obzvláště mě pak překvapila Sukienka, tu jsem vůbec nepoznávala, v postoji se vypínala jako divá (tímto moc děkuji za pomoc s jejím předvedením mojí kamarádce Lucince, je skvělý "lákač-volač"). Obě dvě vyhrály své třídy a dostaly v konkurenci dalších fen shodně hodnocení V 1 CAC s moc pěknými posudky, Sárka ve třídě otevřené a Sukie prvně ve třídě dospělých, tzn. v mezitřídě. Sukiena se tak navíc stala čekatelkou Šampiona krásy ČR a Klubového šampiona DKČR!!! Výsledku obou ocasatek si upřímně vážím, jelikož rozhodčím této výstavy byl zahraniční odborník na plemeno dobrman, dlouholetý chovatel exteriérově zaměřené a na světových výstavách velice úspěšné stanice di Altobello, Dejan Malbasa (SRB).
A jak dopadla Lucka s Eliškou? Holky si ze třídy mladých černých fen odnesly VD 2 a rovněž moc kvalitní posudek. Coby 9ti měsíční byla Elinka ve své třídě nejmladší a já pevně věřím, že její čas přijde.
Fotky z tohoto pro nás veleúspěšného víkendu, kdy nám přálo štěstí na všech frontách, bohužel opět nemáme, tentokrát dokonce neproběhlo ani památeční focení s krásnými poháry, které si holky odnesly. Zdá se, že se to poslední dobou stává nemilou tradicí, což je třeba hned na další kynologické akci řádně napravit.

26. 5. 2013 - MVP Litoměřice
Na této mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích, kterou konečně posuzovala slovenská rozhodčí, na níž jsem se skutečně přihlásila a jejíž styl hodnocení znám a je více, či méně podle mého gusta, paní Mgr. Viera Staviarska, se naše psí rodina Anibag a di Brittasgang sešla v hojnějším zastoupení tří dobrmanů. Ve třídě mladých černých fen jsem vystavovala naší nejmladší Sukie (Borgia Anibag), která v silné konkurenci a celkovém počtu 4 zúčastněných fen získala známku Výborná 2 (obě fenky, které skončily za Sukčou, už měli VD). Dále zde byla vystavena neteř naší Sendy (Gch. Baby Brittannica di Brittasgang), Debee di Brittasgang, která si odnesla ze třídy otevřené černých fen známku Výborná 1 a titul CAC, čímž splnila výstavní podmínky pro udělení titulu Šampiona krásy ČR. Celá výstava pak ale patřila především bráškovi naší Sáry (Jch. Agamba Anibag), Agriasovi Anibag. Ten nejen že ve své třídě otevřené černých psů, kde měl další 3 konkurentky (jednoho dokonce ze zahraničního exteriérového chovu), hrdě vybojoval hodnocení Výborný 1 CAC, ale následně dokonce i další tituly CACIB a BOB a stal se tak čekatelem Šampiona krásy ČR a Interšampiona krásy!!! Parádní úspěch, k němuž Agískově majitelce a chovatelce v jedné osobě, Gábině Macounové, ze srdce gratulujeme. Fotky z dnešní výstavy bohužel nemáme (bylo ošklivo a měli jsme vystavovat venku, takže jsem foťák nechala doma :-( ... ).

27. 4. 2013 - Svod dorostu DKČR Klánovice
Jarní svod dorostu v Klánovicích byl pro náš vrh B Anibag ve znamení veliké rodinné sešlosti. Z 10 možných štěňat nás dorazila více než polovina, přesněji tedy 6 kousků a ještě navíc v krásně vyváženém poměru 3 fen, mezi nimiž byla i naše Sukie (Borgia), dále pak Jeny (Biljana), Bafira a 3 psů, jmenovitě Bubo, Bango a Bold. Až na Berkeley a Bretagne tedy vlastně přijeli všichni, kdo mohli (Brutus je okupírovaný a Boris je v Holandsku). Měla jsem z této veliké účasti ohromnou radost, zrovna jako z faktu, že jsme byli nejpočetněji zastoupeným vrhem celého svodu. Je vidět, že se jako správná rodina umíme semknout.
Samotný svod jsme všichni bez problémů absolvovali! Béčata byla shledána plnochrupými, výškově hodnocena číslicí 5, což znamená ideál podle standardu, pejsci mají obě varlata, nekupírovaní jedinci (vlastně všichni až na Banga, který má jako jediný střižený ocas) s ocásky bez zálomků... zkrátka a dobře nebyla najita žádná vylučující vada. Kódy jsme obdrželi takovéto - Borgia 5ATU, Bafira 5AU(nahoře), Bold 5AV(dole), Bango 5BU(nahoře) a také jsme získali i dva čisté kódy 5A u Buba a Biljany, což znamená, že i v závěrečné soutěži o nejlepšího psa a fenu svodu jsme měli svá želízka v ohni.
Celková bilance svodu byla takováto - z 21 přihlášených dorostenců udělila paní rozhodčí, MVDr. Marie Brožová, pouze 7 ideálních kódů (5A/5C) = pouhou 1/3. V závěrečkách tedy nebylo narváno, ale o to byla větší čest se v nich prezentovat. U pejsků se po delším výběru rozhodovalo o vítězi mezi "naším" Bubem a Lamontem od Dvou lvů, který nakonec díky hlavě o fous zvítězil. I tak jsem ale pyšná, že náš pracák byl konkurence schopný s exterierákem. U feneček byl průběh dost podobný, v užším výběru zůstala "naše" Biljana a Latifa od Dvou lvů, tentokrát jsme však triumfovali my, potažmo Biljana!!! Báječný úspěch, jsem na Jeny moc hrdá - neuvěřitelné se stalo skutečností, fena z pracovního chovu porazila výstavačku s mnoha tituly!!!
Za fotky celého našeho vrhu B z této akce, které najdete zde, vděčíme paničce Banga, Denise, respektive jejímu příteli! Foťák jsem s sebou sice měla, ale protože já vystavovala a mamka lákala, ochotně se nabídl, že nás v kruhu vyfotí a já mu opravdu moc děkuji za velice pěkné ilustrační záběry! Zrovna tak děkuji všem, kteří přijeli, byl to fajn den a ráda jsem se se všemi takhle hromadně sešla!

14. 4. 2013 - NVP Ostrava
Na této opravdu hodně vzdálené výstavě psů (bez mála 400 km), která se konala určitě nejdále od našeho domova ze všech námi doposud navštívených letošních přehlídek psů, naše ocasaté dobrmanky nedopadly zrovna nejlépe. Sára (Jch. Agamba Anibag) si ve třídě otevřené vysloužila velmi dobrou 1 a Sukie (Borgia Anibag) velmi dobrou 2 - ve třídě byly celkem 3 feny, první odešla také s velmi dobrou, druhá byla naše Sukča a třetí získala dokonce dostatečnou. Co k těmto výsledkům říci více? Snad jen to, že na českého pana rozhodčího, Vladimíra Adlta, který tento den dobrmany posuzoval, jsme se nehlásili, byl nám změněn... Fotky přímo z posuzování v kruhu nemáme, protože nebyly ruce, které by je zvěčnily, ale jako bonus přikládám odkaz na aktuální postojovky našich dobrmanek benjamínek, které vznikly prakticky bez prodlení po skončení posuzování, jejich zhotovení nám trvalo maximálně 2 minuty a pro případné "nevěřící Tomáše" podotýkám, že nebyly nikterak retušovány a jsou publikovány v naprosto surovém stavu. To vše zmiňuji právě proto, abyste viděli, jak podle pana rozhodčího vypadají védéčková zvířata. Inkriminované fotky najdete zde - Sarah a zde - Sukie.

3. 2. 2013 - MVP Brno
Na mezinárodní výstavě psů v Brně, kam jsme přijely mimo jiné i kvůli vystavování naši nejmladší dobrmanky Sukie (Borgia Anibag), jsme se potkali s jejím bráškou Bangem Anibag a jeho paničkou Denisou, což bylo pro všechny zúčastněné milé setkání. Oba sourozenci nastoupili do třídy mladých a dopadli téměř stejně, Sukie v konkurenci 4 přihlášených fen získala VD 2 (pouze fena na prvním místě byla V, dál už se inkasovala pouze VD a dokonce i D) a Bany pak s podobným průběhem hodnocení odešel s VD 3. Na povedenou společnou povýstavní rodinnou fotku se podívejte zde.

6. 1. 2013 - NVP Brno
Začínající letošní výstavní sezónu jsme odstartovaly opravdu v novém... Sárka prvně ve třídě otevřené a Sukča prvně ve třídě mladých! Obě se předváděly naprosto báječně a jsem s jejich výkony v kruhu maximálně spokojená. Sukienka (Borgia Anibag) si od slovenské rozhodčí paní Ridarčíkové odnesla známku VD 2. Fenečka, kterou jsme porazily, tolik "štěstí" neměla, odešla dokonce s Dobrou a na výstavě navíc nebyla jediným takto oceněným dobrmanem, vlastně ani o VDéčka a nezadané tituly nebyla nouze... zdá se tedy, že rozhodčí přitvrdili! Sárka (Jch. Agamba Anibag), mezi ty méně šťastné díky bohu nepatřila a naprosto oprávněně si zasloužila V 1 CAC, čímž splnila výstavní podmínky pro udělení titulů Šampiona krásy ČR & Klubového šampiona DKČR! Pár foteček z dneška (bohužel ale ne z kruhu, protože nebyl, kdo by nás vyfotil) naleznete zde.

4. 11. 2012 - MVP Praha
Na mezinárodní pražskou listopadovou výstavu psů jsme se upřímně příliš netěšili, protože jsme zde měli vždy smůlu, kterou jsme ani tentokrát neprolomili (skutečně netuším, kdy už se poučím). Naštěstí dnes opravdu o nic nešlo, vystavovali jsme jen naší nejmenší Sukie (Borgia Anibag) ve třídě dorostu, kde byly celkem přihlášené dvě fenečky. Sukča o jeden jediný den nesplňovala věkový limit pro zařazení do třídy mladých, a tak se šla naposledy předvést do tzv. miminkovské třídy a popravdě hlavně spíše sbírat nové zkušenosti, protože si poprvé ozkoušela výstavní mumraj haly a přičichla k její rušné atmosféře.
Paní rozhodčí Mgr. Jana Janek ze Slovenska, která měla za úkol dnes posuzovat mimo jiné i dobrmany, pro mě byla neznámou co se týče vkusu a stylu hodnocení. Musím říct, že se s pejsky nepárala a byly jsme opravdu rychle hotové s nadějnou 1. Měli jsme proto skutečně dostatek času probrouzdat celé pražské výstaviště a maličko provětrat své peněženky u zdejších stánků, čímž jsme si zpříjemnili dnešní výstavní den. Fotky z kruhu nemáme.

8. 9. 2012 - Speciální výstava DKČR Klánovice
Na speciální výstavu Dobrman klubu České republiky v Klánovicích jsme opět po dlouhé době vyrazili v naší kompletní show sestavě, a to mě, mé mamky, našich tří dobrmanek a našeho dvorního fotografa, mého milého bratrance Víti! Na výstavu jsem přihlásila sice jen naše černé démonky, Sendy a Sukču, ale Sárka jela svým kamarádkám fandit spolu s námi a celé klání v kruhu sledovala z pohodlí kufru, respektive svého boxu v autě.
První přišla na řadu naše nejmladší Sukie, Borgia Anibag. Přihlášena byla prvně "už" do třídy dorostu a předem říkám, že jsem s ničím nepočítala, šly jsme pouze sbírat zkušenosti. Přesto všechno mě Sukienka velmi mile překvapila, prezentovala se opravdu vyzrále. Zoubky ukázala bez problémů, v postoji stála velice slušně a to i napříč tomu, že hodnocení a určování umístění trvalo na třídu miminek skutečně dlouho, a zejména její krásný pohyb ala frízský kůň neunikl pozornosti leckterých diváků. Nakonec jsme z kruhu vzhledem ke kvalitní konkurenci celkem zaslouženě odešly s VN 3. Černé fenky prostě vážně nemají vůbec nic zadarmo a každý titul bývá těžce vydobyt! A že je Sukie z opravdu silného ročníku!!! Doufám ale, že nejsem moc troufalá, když řeknu, že v budoucnu to nemusí být až tak moc jisté. Sukienky čas podle mne přijde, je stejná jako Sendy, má své nesporné přednosti, ale musí celkově dozrát, zrovna jako dobré víno.
Po pár dalších třídách už jsem vkráčela do kruhu pro změnu s naší nejstarší Sendynkou, GCH. Baby Brittannica di Brittasgang. Její účast na této výstavě jsem brala spíš jako zpříjemnění výletu, protože se Sendynkou si už opravdu nemusíme nic dokazovat, ale přesto jsem nehodlala rezignovat na hodnocení, které si zaslouží. Startovala ve třídě vítězů a pokud jde o předvedení, podala svůj nedostižný výkon. A právě proto a i díky tomu, že ona ač šestiletá, svým exteriérem a kondicí naprosto konkurence schopná s jejími dnešními tříletými a čtyřletými soupeřkami, jsem nabyla dojmu, že německý pan rozhodčí, Thomas Becht, v tomto případě malinko přestřelil, když Sendy ocenil "pouze" známkou a pořadím V 3. O mém pocitu mě po opuštění kruhu utvrzovaly slova ostatních přihlížejících a dokonce i přímo jedné naší konkurentky! Nedá se nic dělat, rozhodčí hodnotil podle svého oka a na to má pochopitelně právo.
Po skončení závěrečných soutěží jsme se rozloučili s přáteli a spěchali s Vítkem na vlak, čekala ho přeci jen ještě dlouhá cesta domů. Svou příjemnou společností mi udělal velikou radost stejně jako krásnými fotkami, které nám vyfotil a za něž mu opravdu moc děkuju! Víťo, povedly se Ti, jsi šikula!!! Link na galerii z výstavy máte zde.

1. 7. 2012 - NVP Klatovy
Národní výstava psů v Klatovech, jejíž oficiální barvou je i naše barva, tzn. růžová, by už jen z tohoto důvodu bez nás prostě nemohla proběhnout =o)! Samozřejmě, že vliv na naší účasti má i fakt, že tuto venkovní výstavu máme rádi (vystavuje se na luxusním, téměř golfovém trávníčku, a také si nepamatuju, kdy v Klatovech nesvítilo slunce a nebyl pařák- ani letos tomu nebylo jinak), je v našem kraji a doposud vždy se nám zde dařilo. Bohužel, v posledním bodu tomu tentokrát až tak nebylo... I když, mohli jsme dopadnout mnohem hůř, když se tak podívám na celkové výsledky! Několik VD a několik nezadaných titulů z už tak nízkého počtu přihlášených dobrmanů = pan rozhodčí, MVDr. František Šimek, si nepřijel hrát na Ježíška.
Svou výstavní premiéru ve třídě štěňat zde měla naše nejmladší, Sukie (Borgia Anibag). Běžela krásně, stála moc pěkně, zoubky ukázala naprosto v pohodě... Na to, že jsme trénovaly pouze den před výstavou, bylo předvedení bezvadné! Lze snad vytknout jen otevřenou hubu, kterou se navzdory teplu uráčila předvést až téměř na konci svého pobytu v kruhu, ale to je u miminek opravdu detail. Pan rozhodčí Sukče nadiktoval moc hezký posudek, kde jí nic nevytknul, a pak zcela bez rozmýšlení udělil VN, tzn. Velmi nadějnou! V závěrečném "klání" o pořadí z toho bylo druhé místo. Důvod? V současně době nepatrně delší v těle, ale přisoudil to věku - růst všech částí těla jiným tempem, a označil ji za perspektivní zvíře bez vad.
Jako další se, mírným nedopatřením ve třídě otevřené hnědých psů (přihlášen byl do třídy pracovní), předvedl strejda naší Sukie a Sarah, Agbar (CH. Caesarion Halit Paša). Vysloužil si VD 2. Důvodem této Velmi dobré, které pan rozhodčí dle vlastních slov velmi litoval, protože jinak se mu Agbárek moc líbil, bylo kulhání v klusu. Nejraději bych tedy napsala údajné kulhání, protože jsem si žádného napadání na zadní nohy opravdu nevšimla, ale slovo rozhodčího je slovo rozhodčího, víme, známe...
A do třetice naší psí rodinky vyrazila do kruhu naše Sarah, JCH. Agamba Anibag. Předváděla se v mezitřídě a byla jsem s jejím projevem opravdu spokojená! Běžela hezky (v posudku na to upozornil i pan Šimek notičkou o prostorném chodu), stála skvěle... Byla prostě ve své kůži. Pan rozhodčí ji označil za velmi pěknou fenu a kvitoval jí pěkným posudkem. Zdála se mu ale menší, a tak se jal míry a měřil. Měřil několikrát, ale stále se nemohl o 0,5 cm doměřit 63 cm. Z toho důvodu ji udělil Výborná 1, ale bez titulu. Jak málo někdy stačí že?
Pomalu bychom na naší oblíbenou národku zanevřely ;o), nebýt milého dárku, který každý vystavující obdržel za růžový doplněk. Tentokrát to byly nerezové misky od Orijenu, jež nám padly do noty. Fotky z výstavy sice máme, ale je na nich pouze Sukie a to jen díky kamarádce Janě Konečné, které tímto děkujeme za cvaknutí! Holt nám opět moc chyběl náš parťák Víťa. Mám od něj ale přislíbenou účast na další výstavě, tak doufám, že to klapne =o)!!! Odkaz na galerii z dneška je zde.

12. 5. 2012 - Klubová výstava DKČR Sadská, aneb sraz holčiček z vrhu B Anibag
Na klubovou výstavu dobrmanů v Sadské jsme se opravdu moc těšily! Původně jsem chtěla předvést všechny naše tři dobrmaní slečny, ale benjamínek Sukienka se bohužel díky nízkému věku o fous ještě nevlezla do třídy štěňat. Jí to ale jistě nevadilo, měla připravený jiný, mnohem zábavnější program v podobě srazu všech holčiček z vrhu B Anibag!
Ale vše popořádku... Jako první z našich řad šel pozdravit pana rozhodčího Andráše Polgára bráška naší Sáry, č.JCH. Agrias Anibag. Mohl být ve třídě mladých, ale i mezitřídě. Jeho panička a chovatelka, Gábina Macounová, se rozhodla pro druhou možnost. Agísek moc hezky běhal i se předvedl v postoji, ale čím asi nejvíc podle ohlasů za páskou diváky dostal, to byla jeho sršící energie, temperament a 100% nasazení, se kterým vše dělá. Nejde jinak, než si ho zamilovat! Bohužel pan rozhodčí zůstal vůči jeho kráse a kouzlu imunní a udělil mu V2 res.CAC. Nejen podle mě měl být první... ale výstavy, znáte to. Hlavní je, že se Agrias zase po roce ukázal v tom nejlepším světle širší veřejnosti. Navíc jsem si naprosto jistá, že jeho čas určitě přijde, ať už ve třídě dospělých, či pracovní, ale přijde, ten pes je prostě skvostný a v současné době tady u nás neznám druhého takového!
Po Agriasově posouzení nám nastala delší pauza, kterou jsme zaplnili srazíkem B holčiček Anibag! Mám velikou radost, že se ho zúčastnili všechny Béčkové sestřičky se svými páníčky a jen tajně doufám, že příště uvidíme i nějakého toho brášku ;o). Měli jsme tu tedy samozřejmě naší žlutou Sukie (Borgia, polostahovací růžový obojek), Janči Klierové bílou Jeny (Biljana, černo-bílo-růžový obojek), Jitky Šestákové zelenou Berkly (Berkeley, oranžový obojek), Petra Starého červenou Bafiru (černý obojek se zelenými tlapkami) a Jany Čechové černou Nusu (Bretagne, tlustší růžový obojek). Poznávací znamení v podobě barvy obojků píšu záměrně, až budete prohlížet fotky, budete za něj vděční, protože holčičky nebyly k poznání, jak vzhledem, tak projevem. Všechny jsou krásné a divoké!!! Nejvíc si hrátek užívala ale naše Sukie, růžový spratek, který vraždil své sestřičky, jak Gábina trefně zvolala =o)! Chvíli mordovala jednu, pak zas druhou... nebyla k zastavení a byla vysloveně ve svém živlu, ďáblice. Ale i ostatní holčiny nezůstaly pozadu. Svým řáděním postupně odpoutaly pozornost od kruhu, přítomní začali upínat své pohledy směrem k nám, točili a fotili si naše mimina a někteří se k nám dokonce i přidali se svými dobrmáňaty =o). Bylo to prostě príma, nejlepší zpestření výstavy. Samozřejmě, že spolu s běhacími fotečkami vznikla i jedna památeční společná. Na všechny se můžete podívat zde.
Po poledni se konečně dostala řada i na posouzení naší Sendy, GCH. Baby Brittannica di Brittasgang. Možná si říkáte, proč jí ještě hlásit v jejích bez měsíce necelých šesti letech, navíc když už má vše hotové a v podstatě žádný titul již nepotřebuje... Svým způsobem je to pravda a možná jsem si mohla její předvedení odpustit, jenže...! Sendy je na svůj věk ve skvělé kondici a naprosto s přehledem je schopná konkurovat svým o polovinu mladším soupeřkám, které jí ve třídě vítězů čekaly. A hlavně a především, Sendynku výstavy baví, ráda se naparuje a předvádí, jako správná ženská =o). A tak jsem si řekla, že jí prostě ještě jednou letos předvedu. A myslím, že Sendy ostudu neudělala! Přísnému panu rozhodčímu, který VD a dokonce i několika D nešetřil, ať byl pes ve třídě sám, či jich tam bylo více, se velmi líbila. Získala od něj V3 s krásným posudkem : téměř 6letá černá fena, středně velká, výborně anatomicky stavěná fena, dobrá linie hlavy, slabší čumák, výborný krk, výborný hrudník, správné končetiny, krásný elegantní pohyb, výborně předvedená.
Na chvostu výstavního seznamu, v mezitřídě hnědých fen, pak byla ještě naše Sárka, JCH. Agamba Anibag, které tato výstava nebyla osudem zřejmě přána! Tolik komplikací, které nás do jejího začátku provázely, to nemohly být pouze náhody... Vzepřely jsme se však nepřízni osudu, zabojovaly a Sárku nakonec předvedly... Nebudu to dlouze rozebírat, Sára slušně zaběhala, moc hezky se předvedla v postoji, byla příjemně naladěna, prostě fajnová spolupráce (snad právě díky tomu, že nebyla zcela fit =oD). Získala V1 a titul CAC, který jsme potřebovaly, stala se díky němu čekatelem Klubového šampiona DKČR. Na všechny fotky Sendy, Sáry a Agriase z posuzování se podívejte zde.
Nakonec to byl skutečně bezva den, i když byla zima, ale aspoň, že po pár prvotních kapkách nepršelo!

6. 5. 2012 - MVP Praha
Sarah (Agamba Anibag) V1 CAC, bráška Sáry, Art Anibag VD 1, neteř Sendy, Debee di Brittasgang V1 CAC (stala se čekatelkou Šampiona krásy ČR). Nějak ani není co více k dnešní výstavě psát =o)! Takže Vám to vynahradíme příště, což bude reportáž z Klubové výstavy v Sadské, která nás čeká již příští sobotu.
Fotografie z dnešní pražské výstavy bohužel také nemáme.

15. 4. 2012 - NVP Ostrava
Pro nás se stala první výstavou sezóny 2012 Národní výstava psů v Ostravě. Dobrmany měl původně posuzovat jiný pan rozhodčí, ale jak už to tak bývá, byl změněn za slovenského pana sudího, Ing. Štefana Štefíka, mocnou a velikou personu mezinárodní kynologie. Přihlásily jsme pouze Sárku a to prvně do dospělých, tzn. do mezitřídy. Na tento daleký výlet jsme ale jely v kompletním dámském složení naší smečky. Počasí nám vůbec nepřálo, celý den pršelo, a tak jsme byly rády, že náš kruh byl umístěn v pavilonu. Sára, Jch. Agamba Anibag, relativně s klidem získala ve své třídě hodnocení V 1 a titul CAC, čímž se ve svých 16ti měsících stala čekatelem Šampiona krásy ČR. Titulu si velmi vážím, protože pan rozhodčí je opravdu přísný a na výstavě VDéčky vážně nešetřil (koneckonců naše Sendy má ze svých všech 4 VD rovné 2 právě od něj, nikdy jí známku Výborná neudělil)!
Když jsme ale šly do boje o Národního vítěze, Sářino pěkné předvádění bylo najednou fuč, asi si řekla, že už to na ní bylo moc dlouhé a začala pěkně řádit! Postoj ještě dala, ale běh už bohužel ne. Nějak se jí nezdála její konkurentka, a tak né a né běžet tak, jak by měla, stále se na ní otáčela. Vyváděla blbosti a nešlo ji ukočírovat. Však také pan rozhodčí její veliký temperament několikrát vyzdvihl... Právě proto nám zřejmě dal několik šancí, abych měla možnost přivést hnědku k rozumu. Bohužel však zůstaly nenaplněny, Sára měla svou hlavu. Pan Štefík za mnou přišel a řekl mi, že by nám titul Národního vítěze moc rád dal, že je Sára o třídu lepší než její dnešní černá konkurentka, ale nemůže jinak, než titul kvůli nemožnému posouzení v pohybu zadat fence druhé, s čímž se nedalo než souhlasit! Poděkovala jsem tedy panu rozhodčímu a opustila kruh s velice rozvernou Sárkou. Titul Národní vítěze tedy získala Catya Colette Z Helfštýna. O titul BOB se utkala právě ona s naším kamarádem a v ten den Národním vítězem, Al-Samirem Avašír, a mladou vítězkou BOJ, Miou Moravia Heart (přes tatínka Eltona poloviční sestřička naší Sendy). Popravdě jsem klání ani moc nevnímala a spíš se snažila domlouvat Sárce...
Najednou ke mě přichází Jarda, paníček Samirka, majíce pusu od ucha k uchu. Nešlo než si domyslet, kdo že titul Nejlepší z plemene dostal, a tak jsme mu upřímně pogratulovaly. V ten moment mi však Jarda říká, že mu pan rozhodčí po zadání BOB pravil, aby se z něj ale moc neradoval, protože kdyby Sára odběhala, chtěl udělit tento titul právě jí... No co Vám budu dlouze povídat, to víte, že se ve mě bouřily emoce! To už byl druhý BOB, o který Sára přišla =o))). Nezbývá, než doufat, že podle přísloví - do třetice všeho dobrého - nám to příště třeba už taky konečně pro změnu vyjde ;o)!!! Rozhodně však již alespoň víme, co je nutné do příště trénovat, abychom možnost získat tituly nezahazovaly vlastní vinou, pokud se nám ještě někdy vůbec ovšem zadaří =oD. Na závěr ještě pogratuluji všem úspěšným a těm méně šťastným popřeji štěstí do příště. Fotky z této výstavy bohužel nemáme žádné.

6. 11. 2011 - MVP Praha
Poslední výstavou naší letošní mega-úspěšné výstavní sezóny 2011 se stala již tradičně mezinárodní výstava psů v Praze. Taktéž jako již klasicky se nám na ní nedařilo, Sárka získala své úplně první VD... Tak to dopadá, když rozhodčí není odborník na plemeno, nemůžete očekávat vůbec nic! Sama za sebe mohu říct, že na pana Hořáka se Sárkou již nikdy víc! Myslím, že opravdu přestřelil, ale popravdě si z jeho subjektivního posouzení moc nedělám. Za prvé proto, že ve třídě mladých jsme získaly vše, co jsme mohly, tzn. že jsme již žádný další úspěch nepotřebovaly, a za druhé hlavně proto, že Sára prostě není VD zvíře =o) (když pominu dost podstatný fakt, že její největší předností je něco ale opravdu jiného a mnohem důležitějšího)... Nezapírám, samozřejmě že mě její první velmi dobrá netěší (bylo by podivné, kdyby tomu bylo jinak), ale střílet se z ní nebudu, i ti největší šampioni mají na seznamu to své VD.
Ten, kdo ale na výstavě bodoval, to byl Sárky bráška Artík. Péťa konečně dala na mé rady a předvedla je i v kruhu, společné výstavní tréninky přinesly ovoce a hned se dostavil první CAJC a čekatelství Junioršampionátu krásy ČR! Máme z něj moc velkou radost a gratulujeme! A ne jen jim, na výstavě byla i naše rodina z Briťákova a naši psí kamarádi, i těm patří naše blahopřání! Výsledky byly takovéto... Naše Sára, Jch. Agamba Anibag- třída mladých- VD 2. Bráška Sáry, č.Jch. Art Anibag- třída mladých- V 1 CAJC = stal se čekatelem Junioršampiona krásy ČR. Sestra Sendy, Ch. Corleona Lady di Brittasgang- třída šampionů- V 1 CAC. Synovec Sendy, č.Jch. Druss di Brittasgang- třída mladých- VD 2. Neteř Sendy, č.Jch. Debee di Brittasgang- třída mladých- VD 3. Kamarádka Sendy a Sáry, Jch. Bonaira Black Dancer- třída otevřená- V 1 CAC, CACIB, BOB. Kamarád Sendy a Sáry, Eliot od Sopečné hory- třída otevřená- VD 3. Fotečky pak najdete níže:
Sára, Jch. Agamba Anibag zde
č.Jch. Art Anibag zde
Růža, Ch. Corleona Lady di Brittasgang zde
Dante, č.Jch. Druss di Brittasgang zde
č.Jch. Debee di Brittasgang zde
Naira, Jch. Bonaira Black Dancer zde
Bruno, Eliot od Sopečné hory zde

22. 10. 2011 - Svod dorostu DKČR Klánovice
Jednoho ze dvou letošních svodů dorostu našeho klubu, ať už jarního, nebo podzimního, jsme se museli s naší Sárou zúčastnit. Ten jarní by byl kvůli počasí jistě příjemnější, ale letos pro nás nepřipadal v úvahu kvůli nízkému věku (spodní povolená hranice je 6 měsíců) a ten příští rok zase pro změnu kvůli vysokému věku (Sáře by bylo více jak 15 měsíců, což je horní povolená hranice). A právě proto jsme tedy vyrazily v naší kompletní dámské sestavě na podzimní svod konaný na kynologickém cvičišti Klánovice. Popravdě jsme později během dne kvůli mrazivému počasí, a ještě navíc nepolevujícímu oparu mlhy, díky němuž bylo i vlezlé vlhko, poměrně litovaly.
A co je to vlastně ten svod? Svod dorostu je určen ke zjištění chovného potencionálu krycích psů. Slouží k odhalení kladů a záporů, jež svým potomkům otci štěňat předávají. Samozřejmě to není tak jednoduché! Jako ve všem, tak i v exteriéru má do konečného výsledku co mluvit také (či naopak právě především?) matka, ale jelikož samec je teoreticky schopen počít více potomků, můžou se jednotlivé společné a dále se opakující rysy jeho odchovů s různými matkami přiřknout snáze právě jemu. Na svodu se totiž hodnotí po skupinkách, jejichž dělícím kritériem je právě otec. Vhodné proto i je, aby se hodnocení zúčastnila většina, nejlépe všechna štěňata z vrhu, právě to má pro chov největší význam, a tudíž by o účast svých odchovů měl chovatel výrazně dbát. Ptáte se proč? No právě proto, že výsledky, respektive svodové kódy, pomohou ukázat vhodnost a přínos chovu různých použitých plemeníků, jinými slovy mohou kvalitativně ovlivnit následně plánované vrhy a tím pozvednout úroveň našeho národního chovu dobrmanů. A aby náš klub k tomuto dopomohl, klade na svod ještě jeden důraz... Chcete-li totiž svého psa uchovnit pod záštitou Dobrman klubu České republiky, musí před bonitací absolvovat nejprve právě svod dorostu.
Celkem dnešní den bylo přihlášeno 30 dobrmaních vesměs dorostenců. Z vrhu A chovatelské stanice Anibag naší Sáry (Jch. Agamba Anibag), jsme to s účastí příliš nevytrhli, z 12ti sourozenců (cca polovina je ale v zahraničí), jsme zde byli pouze dva. Já se Sárkou a Péťa s Artíkem (Art Anibag). Navíc po otci Addim vom Neuland jsme byli jediní, a tak celý kruh patřil jen nám. Na řadu jsme šli jako úplně první a naši hnědí sourozenci, kteří tento den slavili přesně jedenáctiměsíční výročí, se paní rozhodčí, ústřední poradkyni chovu, MVDr. Marii Brožové, líbili a pochválila je, navíc u obou vyzdvihla temperamentní povahu a u Sárky i výborné předvedení. Sára od ní po zkontrolování plnochruposti, nůžkového skusu, pohybu, důkladném prohlédnutí postoje a prohmatání ocasu se závěrem bez zálomku, získala ideální a nejlepší možný kód 5C!!! Artík pak 5CX(dole).
Ten, kdo se může pyšnit 100% účastí, to byl vrh D chovatelské stanice di Brittasgang. Všech 8 neteří a synovců naší Sendy (Gch. Baby Brittannica di Brittasgang) totiž díky zásluze chovatelky, Janiny Horové, přijelo! Čekání na jejich posouzení jsme si zkrátili příjemnou procházkou Sendy, Sáry a Artíka Klánovickým lesem. Také jsme se při ní pěkně zahřáli, zejména pak pejsci si rozproudili krev, pádili rychlostí světla mezi stromy a já s Péťou jsme se jen modlily, aby se s nějakým neseznámili zblízka, což se nakonec Artovi povedlo a jelikož to byl vážně nepěkný střet, přivodil si bohužel i nemilé zranění.
A jak dopadlo déčko? Ideální kód 5A dostali dva kluci, č.Jch. Druss di Brittasgang a č.Jch. Doyle Proffi di Brittasgang. Čistý kód 4A si pak zasloužily dvě holčiny, Dolce Britta di Brittasgang a Desert Rose di Brittaasgang. Ostatní pak měli tyto kódy, Dark Diamond di Brittasgang 5BX(nahoře), č.Jch. Debee di Brittasgang 5AX(nahoře), Don Corleone di Brittasgang 5AUY(oboje nahoře) a Don Rygo di Brittasgang, který dorazil až z Holandska, 4AM.
Soutěže o nejlepší fenu a psa svodu, kam postupují všichni jedinci, kteří získali ideální a čisté kódy, jsme se spolu se Sárou nezúčastnily a raději vyrazily do Smiřic na MR FCI podle IPO3, kde startovala Sáry maminka Ch. Isména Halit Paša s Gábou Macounovou (více o této akci jsme na našich stránkách již zmiňovali).
O všechny fotky ze svodu jsme bohužel díky technickým komplikacím přišli, což nás vážně velmi mrzí. Zbyla nám pouze jedna fotka naší Sáry, na kterou se můžete podívat zde.

9. 10. 2011 - MVP České Budějovice
Na tuto výstavu jsme již popravdě ani nemuseli jezdit, jelikož jsme měli přihlášenou pouze Sáru, jež už své dva juniorské šampionáty, které v současném věku mladých u nás mohla získat, splnila na předešlé výstavě. Jeli jsme však především proto, že na výstavu byl přihlášený i bráška Sárky, Artík, se svou paničkou a naší kamarádkou, Péťou, a tak jsme je chtěli podpořit přímo na místě. Navíc do Budějic to máme z naší chaty, kde jsme tento víkend byli, opravdu nedaleko. Nakonec jsme byli rádi, že jsme jeli, jelikož Sárka si zatrénovala vystavování v hale (díky bohu, že jsme byli v ní, ve venkovním kruhu bychom asi umrzli při nízkých teplotách, které celý tento víkend panovaly) a okusila atmosféru vnitřní výstavy (zatím se předváděla pouze venku na travičce). Musím říct, že byla dnes vážně very happy! Ostatně to ona je vždy (kdo jí zná, ví, o čem mluvím =o)), ale nyní to bylo mnohem horší. Jednak jsme celý víkend cvičili, což jejímu celkovému nabuzení ve všech situacích výrazně napomáhá (ne, že by bylo třeba, spíš naopak =oD!), a druhák byla z přítomnosti tolika lidí a pejsků na jednom místě natolik vzrušená, že se kočírování jejího temperamentu stávalo mírně „komplikovaným“. Na každém rohu viděla své kamarády, se kterými řádí na procházkách, a tak vůbec nechápala, proč by tomu teď, v hale, mělo být jinak. Dělala jsem, co se dalo, ale Sárka si výbornou náladu nenechala kazit a její prezentace dnes díky tomu nebyla 100% (ne, že by se předváděla špatně, ale já jsem u svých holek zvyklá na jinčí výkony). Doufám, že na poslední výstavě letošního roku, mezinárodce v Praze, bude bláznit alespoň pouze v jejích obvyklých mezích, tento nadstandard si mile ráda odpustím ;o).
Dobrmanům byl přiřknut český pan rozhodčí, Miroslav Václavík, který zřejmě nejen v našem plemeni oplývá pověstí přísného sudího. Podle mne svému přívlastku přísného dostál dnes bezezbytku! Přihlášeno na něj bylo pouze 23 dobrmanů, na mezinárodní výstavu v Čechách relativně nízká účast. Z těchto 23 psů nakonec 5 jedinců nedorazilo, 1 byl vyřazen pro agresivitu a 1 byl ve třídě štěňat (nemohl získat výbornou ani titul, na což v následujících větách poukazuji, proto ho odečítám). Z už tak nízkého čísla zbylo ještě menší, pouhých 16 dobrmanů, z nichž bezmála 40% dostalo VD!!! Výbornými pan rozhodčí prostě nehýřil a nedával je zadarmo. Ještě horší to bylo s tituly. Kupříkladu CAJC nebyl zadán ani jeden, i když ve všech čtyřech třídách bylo nejedno přihlášené, podle mého pěkné zvíře (1 z nich už nejen JCh. je, dva další jsou č.Jch.). Bez CAJCů samozřejmě nebyl ani BOJ. Holt výborná a nedej bože ještě titul, to je od pana Václavíka vzácnost. Co se mi na jeho přístupu však výrazně nelíbilo byl fakt, že dobrmany, kteří se mu zdáli nižší, měřil, ale ty vyšší nikoli. Pak se divme, proč dobrman začíná vzrůstem připomínat dogy.
Výsledky našich byly následující… Naše Sára, Jch. Agamba Anibag, třída mladých V 1. Bráška Sáry, Art Anibag, třída mladých VD 1. Sestra Sendy, Ch. Corleona Lady di Brittasgang, třída šampionů V 1 CAC, stala se tak čekatelem Grandšampiona krásy ČR. Synovec Sendy, č.Jch. Druss di Brittasgang, třída mladých VD 2. Neteř Sendy, č.Jch. Debee di Brittasgang, třída mladých V 1. Kamarád Sendy a Sáry, Gch. Grind Restless Heart, třída šampionů V 1 CAC, res.CACIB, stal se tak Grandšampionem krásy ČR. Kamarádka Sendy a Sáry, č.Ch. Bealy Artep Moravia, mezitřída V 2 res. CAC.
Za většinu námi zveřejněných fotek z této výstavy děkujeme jejich autorovi, mému bratranci Víťovi, který ani tentokrát nechyběl a jel s námi i přes školní povinnosti, které na něj doma čekaly. Pár autentických záběrů přímo z posuzování níže.
Sára, Jch. Agamba Anibag zde
Art Anibag zde
Růža, Ch. Corleona Lady di Brittasgang zde
Dante, č.Jch. Druss di Brittasgang zde
č.Jch. Debee di Brittasgang zde

2. 10. 2011 - Klubová výstava MSDK Velké Němčice
Na tuto výstavu jsme se přihlásily především z toho důvodu, že se den předem na stejném místě konalo MR dobrmanů, kterého jsme se pasivně zúčastnily v roli diváků a fanoušků. Rozhodly jsme se proto prodloužit náš pobyt zde až do neděle a vystavit obě naše dobrmanky. Sárku proto, že nám chyběl ještě jeden poslední CAJC, nejlépe získaný na klubové výstavě, abychom mohly dokončit jedním vrzem hned dva výstavní šampionáty naší hnědky. Sendy jsme pak přihlásily zejména proto, aby mohla podpořit svou účastí naší psí rodinu di Brittasgang v boji o nejlepší chovatelskou skupinu, jelikož další titul CAC jsme již vážně nepotřebovaly, grandšampiona krásy ČR dokončila již na předchozí výstavě. Misi se nám podařilo splnit na jedničku s hvězdičkou, ale nepředbíhejme…
Bylo příjemné, že jsme nemusely vstávat brzy, protože z penzionu, kde jsme byly ubytované, nám to na místo určení trvalo sotva 5 minut… U prostorného kruhu na čerstvě posekané zelené travičce fotbalového hřiště jsme tedy byly s předstihem, vybraly si nejlepší místečko, rozložily naše stanoviště, a pak už jen vyhřívány slunečními paprsky čekaly, až začne samotná výstava.
Posuzování se zhostil slovenský pan rozhodčí, Josef Klíma, který byl pozvaný už coby sudí na MR. Sympatický pan Klíma oplývající klidem, úsměvem a vznešeným vystupováním jednoznačně upřednostňoval veliké výrazné hlavy předváděných psů. Přihlížel pak i k pohybu a prezentaci. Myslím, že byl vážně spravedlivý a hodnotil nevídaně objektivně. Psy, které vybral jako vítěze tříd, se ve většině případů shodovali s mým soukromým tipem. První na řadu přišli černí psi, pak hnědí psi a nakonec černé a hnědé feny. Naše holky šly tedy prakticky až téměř nakonci výstavního pole, ale přesto jsme na posouzení nečekaly přehnaně dlouho, jelikož pan rozhodčí hodnocení zbytečně neprodlužoval. Co dále na jeho posuzování kladně kvituji byl fakt, že každého psa hodnotil nahlas, vyzdvihl klady, poukázal na nedostatky a to všechno slyšitelně nejen pro handlera, ale především pro diváky! Dění v kruhu bylo proto díky tomu přihlížejícími sledováno a soutěžní atmosféra byla přenesena značnou měrou i na publikum.
Z našich se ve třídě mladých černých psů předvedli hned dva pejsci, č.Jch. Doyle Proffi di Brittasgang a Dante/č.Jch. Druss di Brittasgang, oba synovci naší Sendy. Spolu s nimi byly v kruhu další 2 psi, takže celkem nastoupili 4. Doylík se panu rozhodčímu líbil nejvíce, ale díky předvedení, nebo lépe řečeno nepředvedení, si odnesl VD3. Dantemu o chlup uteklo první místo a získal V2.
Pro naše zástupce pak nastala delší pauza (takový klid před následnou bouří), kterou prolomila až ve třídě pracovních černých fen ségra Sendy, Růža/Ch. Corleona Lady di Brittasgang. Růža od pana rozhodčího získala V2 res.CAC.
Naše Sendy/Gch. Baby Brittannica di Brittasgang, která nastoupila neprodleně po Růže do třídy vítězů černých fen, dopadla úplně stejně a to V2 res.CAC. Pan rozhodčí hned na začátek našeho posuzování pronesl milá slova. Prý se ne vždy ve třídě vítězů sejde takhle kvalitní konkurence, jako tomu bylo dnes. Bylo vidět, že fenky se mu moc líbily. Ambrosia Halit Paša, která dnes naší černouškovou porazila zejména kvůli výraznější hlavě, je moc hezké zvíře, jen bych jí přála mnohem lepší předvedení, s kterým má neustále potíže. Tentokrát už alespoň i chvíli postála, proto doufám, že se svou paničkou do příště zapracují ještě na běhu, aby pak nebyly zbytečně vyloučeny za bytí do hlavy ve snaze ukočírovat své zvíře, což se jim na dnešní výstavě téměř povedlo, protože políček, který chovatelka Ambrosii uštědřila, neutekl všudypřítomným očím pana rozhodčího a důrazně díky tomu dvojici napomenul, že pokud se tomu stane ještě jednou, vyloučí je. My naopak od pana Klímy sklidily nádhernou pochvalu, prý byla Sendy naprosto profesionálně předvedena a já jsem odvedla 100% výkon. Moc děkuji za tento krásný kompliment i posudek, měla jsem z obojího vážně upřímnou radost!!!
Ve třídě veteránů černých fen jsme měli mamku Sendy, Brittu/Mch. Brittanica Halit Paša, která ze své poslední výstavy odešla naprosto se ctí díky zisku V1 Nejlepší veterán.
Naše Sarah/Jch. Agamba Anibag, byla ve třídě mladých hnědých fen opět s Valerií Halit Paša. Pan rozhodčí nás okamžitě okomentoval tak, že se zde sešly dvě rozdílné feny. Dle jeho slov na něj udělala větší dojem naše Sára díky velmi pěkné hlavě, hrudníku a dobrému předvádění, a proto V1 CAJC a titul Klubového vítěze mladých udělil jí! Sárka tak ve věku čerstvých 10ti měsíců dokončila svůj první šampionát a to Junioršampiona krásy ČR!!! Aby toho však nebylo málo, rovnou „dala“ i druhý šampionát a to Klubového šampiona mladých DKČR!!! Moc naší šarmantní divožence gratulujeme k tak krásnému výsledku v tak mladém věku. Máme z ní, i z jejích krásných a hlavně velikých dvou pohárů, které za své tituly získala, velikou radost!
A další první místo jsme slavili v zápětí! Do soutěže o Nejlepší chovatelskou skupinu byla přihlášena rodná chovatelská stanice naší Sendy, di Brittasgang, jak už jsem psala výše. Do boje s další skupinou hnědých dobrmanů z chovky Extra Elite jsme nastoupili vybaveni slušivými teamovými tričky v počtu čtyř lidí a čtyř psů- Jana & Růža, já & Sendy, Gabča & Dante a moje mamka & Doyle. Ano, čtete správně, moje mamka si zde švihla svou handlerskou premiéru. Po menším tréninku jsme došli k závěru, že Doylíka dovede předvést lépe než páneček Karel, a tak jí byl svěřen do péče v kruhu. Podle mě si se svým úkolem poradila náramně a podle jejích vlastních slov jí to moc bavilo, takže to vypadá, že repete si spolu zkusí na blížícím se svodu. Pan rozhodčí naší skupinu pochválil za jednotnost a vzájemnou podobnost, pro níž jsme získali 1. místo a pamětní pohárek. Radost jsme měli všichni a to moc velikou! Já za sebe jsem navíc moc ráda, že spolu se Sendy jsme tak byly u obou vítězství skupiny Briťáků, které má prozatím připsány na svém kontě. Prvně se tomu stalo v březnu roku 2008 na MVP v Praze, největší výstavě psů v ČR. Po druhé pak právě zde, na klubové výstavě plemene. Moc pěkné skóre!
K výsledkům z výstavy si dovolím vyzdvihnout ještě jeden. Ze všech 54 přihlášených dobrmanů získal zcela oprávněně a zaslouženě titul nejvyšší, BOB, nádherný samec Andy z Pampy, přes tatínka Eltona Extra Moravák bratr naší Sendy!!!
A co dodat závěrem. Výstava byla moc povedená, ať už kvůli počasí, prostředí, organizaci, panu rozhodčímu, milým lidem, bezvadnému občerstvení, výbornému zázemí a také díky krásným věcným cenám, zejména pak nádherným pohárům! Příště si ji jistě rády znovu zopakujeme. A nyní už honem na vydařené fotky, které naleznete níže. Za téměř všechny snímky vděčíme a děkujeme Petrovi!
Sarah, Jch. Agamba Anibag zde
Sendy, Gch. Baby Brittannica di Brittasgang zde
Sendy, Sarah a my s poháry zde
chovatelská skupina di Brittasgang (Sendy, Růža, Dante, Doyle) zde
Růža, Ch. Corleona Lady di Brittasgang zde
Britta, Mch. Brittanica Halit Paša zde
Dante, č.Jch. Druss di Brittasgang zde
č.Jch. Doyle Proffi di Brittasgang zde

18. 9. 2011 - NVP Brno
Na národní výstavu v Brně, kam jsme jely v ryze dámském složení mě, mé mamky a naší Sendy a Sáry, jsme se moc těšily. Jednak proto, že v Brně se nám většinou pěkně daří (z toho důvodu jsem se rozhodla přihlásit obě naše dobrmanky) a za druhé kvůli počasí… V Čechách mělo totiž v neděli celý den pršet, kdežto na Moravě bylo hlášeno sluníčko. A předpověď vyšla znamenitě, slunce nás zlatilo celou výstavu, což jsme uvítali, protože kruh dobrmanů byl umístěn venku na betonové ploše. Poslední, neméně však příjemný důvod k těšení se na výstavu, byl zapříčiněn rodinným setkáním. Má teta Hanka, bratránek Vítek a jejich jorkšírek Dante z Jinonické Zahrady, nám přijeli fandit a držet palečky rovnou na místo, což od nich bylo vážně moc hezké. A jak se později ukázalo, stali se našimi talismany a přinesli nám velké štěstí!!!
Na slovenského pana rozhodčího, Ing. Jaroslava Matyáše, se přijelo „podívat“ celkem 24 dobrmanů (až na jednu fenečku nakonec všichni dorazili), což sice není moc vysoké číslo, ale na národní výstavu je to pěkná účast. Pan rozhodčí neotálel a posuzoval opravdu kvapem (nikoli však ledabyle). Jako první z naší psí rodiny šel do kruhu synovec Sendy, č.Jch. Doyle Proffi di Brittasgang. V předvedení měl se svým pánečkem Karlem sice značné rezervy, ale přesto jim pan rozhodčí kvůli exteriérovým kvalitám pejska neupřel krásné hodnocení. Doyle si ze třídy mladých černých psů odnesl známku Výborný 1 a k ní i titul CAJC, čímž se stal čekatelem Junioršampiona krásy ČR.
Jako druhá z Briťáků a zároveň poslední černý dobrman výstavy se předvedla naše Sendy, Gch. Baby Brittannica di Brittasgang. Ve třídě vítězů černých fen byla opět sama (já vážně netuším, čím to je, kdekoli jinde není přihlášená, je účast ve vítězích početná, a jen někam jede Sendy, nikdo se nepřihlásí- ne, že bych si stěžovala, takhle to máme alespoň bez zbytečných nervů =o)!), a tak se pan rozhodčí moc dlouze nerozmýšlel a celkem promptně nám udělil Výborná 1 a titul CAC, díky čemuž Sendynka dokončila svůj celkem již !!!pátý!!! výstavní titul a to Grandšampiona krásy ČR.
Tím mi však klidné chvilky na výstavě skončily! Co nastalo pak, to byl jeden veliký chaos, který nám pomohla zvládnout snad jedině plastová kennelka, jež jsem s sebou předvídavě vzala, a do níž jsme tak při posuzování jedné z holek mohli zavřít tu druhou. Mamka mi pomáhala vystavovat v postoji, Vítek fotil a teta měla Danteho, takže jiný způsob vážně nebyl možný. Ale zvládli jsme to, to je hlavní! Vážně obdivuji ty, kteří dokáží vystavovat v krátkém sledu po sobě hned několik zvířat a ještě si udrží čistou hlavu.
Sarah, č.Jch. Agamba Anibag, byla ve třídě mladých hnědých fen, kde se utkala s o tři měsíce starší Valerií Halit Paša. Moc hezky se holka moje předvedla! Zuby ukázala, krásně běžela (zkoušíme nový styl prezentace v pohybu, který ještě nemáme obě úplně pod kůží, ale Sárka ho přesto bravurně zvládla), a především opravdu přepychově stála na odhozený míček, byla skvělá! Pan rozhodčí jí proto udělil Výborná 1 a titul CAJC. Byla jsem za to opravdu moc ráda. Zaprvé proto, že jsme se opět maličko přiblížily k získání Sářina prvního šampiona, ale hlavně proto, že jsme vrátily Valerii porážku uštědřenou na poslední výstavě v Sadské.
Po skončení posuzování hnědých dobrmanů šli všichni mlaďoši, kteří dostali CAJCe, do klání o titul BOJ = Nejlepšího mladého jedince. Byli jsme v kruhu celkem čtyři- Sára, Doylík, Riccarda Rozárka (která mimochodem vyhrála silně obsazenou třídu mladých černých fen) a nakonec hnědý zahraniční import Eria Pro Quantass Quartz, nádherný exteriérák! Na rovinu říkám, že jsem vůbec nic nečekala… Ne, že bych Sáře a jejím kvalitám nevěřila, ale stojím nohama pevně na zemi. O to větší šok pro mě byl, když jsem slyšela slova pana rozhodčího… Řekl, že dvě předvedené feny jsou o třídu lepší, než zbývající dva pejsci. Pokud by pak měl porovnat hnědou fenu s tou černou, pak mu hnědá přijde kompaktnější, má nádhernou barvu, výbornou mechaniku pohybu a moc pěkně se předvádí, čili titul uděluje jí! Naší Sáře!!! Byla, a stále jsem, panu rozhodčímu za tento krásný a pro nás všechny navíc úplně první titul vážně moc vděčná. A pokud jde o Sáru? Za své skvělé předvedení si to dnes vážně zasloužila, stála jako panenka!
Hned po juniorech nás v kruhu vystřídali dospělí psi, kteří šli o Národního vítěze. Získal ho černý kolos Winner Halit Paša. Slovo kolos nemyslím hanlivě, nýbrž jím poukazuji na jeho monumentálnost. Po psech už vbíhaly do kruhu dospělé feny, které šly o stejný titul, tzn. Národní vítěz. Mezi Fatimou Extra Elite (hnědá fena, která na výstavách pravidelně vyhrává tituly nejvyšší) a mladou Quannou Halit Paša, se vystavovala i naše Sendy. Pan rozhodčí volil mezi Sendy a Fatimou. Díky přednostem v těle a výbornému předvedení dostala titul nakonec naše Sendy! Opět mě zaplavila veliká radost a pýcha.
Najednou mi ale došlo, že o titul nejvyšší, čili BOB, má jít současně jak Sendy, tak Sára a spolu s nimi Winner. Obě holky na jednou jsem ale předvést nemohla! Musela jsem během pár vteřin vybrat, jestli předvedu hnědou, nebo černou, protože pan rozhodčí už nás zval do kruhu… Hotová Sophiina volba!!! A tak jsem, stejně jako kdysi Meryl Streepová, sáhla po starší Sendy. Usoudila jsem, že BOBa by 9ti měsíční Sárka asi měla menší šanci získat proti velkému dospělému samci. Popravdě jsem si totiž myslela, že BOBa vážně dostane on, ale bez boje jsem se vzdát nechtěla, to zase ne. Nu a tak jsem Sendy postavila a pan rozhodčí vybíral. Požádal nás pak ještě o běh. A zde musím Sendy malinko pokárat, po několika letech, kdy mi běhala jako americký klusák, naprosto spolehlivě a dokonale, najednou vypnula, první ze dvou koleček mi prohopkala! Tak moc chtěla odhozený míček, že jí déle trvalo, než se zkoncentrovala. No řeknu Vám, byla jsem zaskočená, tohle Sendy ještě neudělala a hlavou mi problesklo, že nyní už je rozhodnuto. Sice se druhé kolo díky mému zásahu vzpamatovala a předvedla, že kvalitou chodu vážně vládne, ale stejně, o BOBa druhá šance není, říkala jsem si… Pan rozhodčí ale pravil- oproti jemnější hlavě přesto pro nesporně krásné tělo a výtečný pohyb zadávám titul feně, tzn. Sendy! A já opět vnitřně jásala, ale ne na dlouho. Když mi pan rozhodčí třásl pravicí, zcela vážně mi řekl, že titul BOBa by ale mnohem raději zadal mé hnědé feně, tzn. Sáře, a že je škoda, že jsem nepředvedla ji! Stála jsem tam jako opařená a v duchu si ta slova přemítala pořád dokola. Možná, že jsem právě nyní připravila Sáru o jediného BOB, kterého mohla dostat už ve svých 9ti měsících. A co když jindy už žádná taková příležitost ani nebude? Yo, to nikdo z nás neví…
Do závěrečných soutěží se nám nejprve čekat nechtělo, ale nakonec jsme se rozhodli, že dobrmany reprezentovat budeme. A tak se také stalo. Poté jsme si vyzvedly ceny (obě holky získaly medajle za CACe a CAJCe a Sendy pak ještě krásný pohár za Národního vítěze, za BOJe však Sára nezískala nic a Sendy za BOBa jen mrňavou obyčejnou plaketku spolu s pytlem granulí, které nepapkáme) a opustily sluncem zalité Brno míříce k deštivé Praze. Na fotky z akce se podívejte níže:
Sendy, Gch. Baby Brittannica di Brittasgang zde
Sarah, č.Jch. Agamba Anibag zde
č.Jch. Doyle Proffi di Brittasgang zde
Sendy, Sarah a my s cenami zde

10. 9. 2011 - Klubová výstava DKČR Sadská
Do Sadské jsme přijeli s hodinovým předstihem v naší obvyklé výstavní sestavě- já, má mamka, bratránek Víťa a naše démonky Sarah a Sendy (opět jako divák, protože na tuto výstavu jsem se ji rozhodla nehlásit a jak se během dne ukázalo, bylo to šťastné rozhodnutí!). Když jsme zaparkovali ve stínu stromů ze sadu a zjistili, že máme ještě dostatek času do začátku posuzování, vyrazili jsme s holkami na procházku. A nešli jsme sami, přidala se k nám i naše psí rodina- Gabča, Petr a Dantík a za chvilku i Alča s rodinou a Debee. To bylo radosti na Starém bělidle! Dobrmani řádili jak černé (a jedna hnědá) ruce/ruka, lítali sem a tam jak splašení celou hodinovou procházku! Prostoj nám tak krásně utekl a když jsme hodili pejsky do auta, tak akorát začala výstava.
Musím říct, že paní rozhodčí, RNDr. Helena Grocholová, pro nás byla velkým překvapením, protože jsme ji doposud ve výstavním kruhu, coby posuzující dobrmanů, ani jiných ras, neviděli, a tak jsme vážně netušili, co můžeme očekávat! První, co nás zarazilo, byl styl posuzování paní rozhodčí. Nejprve si prohlédla zuby, pak pejsci společně zaběhali a šlo se na společné postoje, z nichž se už rovnou zadávala známka s pořadím a případným titulem. Posudky se psali jednotlivě a především dodatečně po posouzení každé třídy. Asi by mi na tomto neobvyklém postupu nic nevadilo, až na to, že takhle každá třída zabrala dvojnásobek času, co jindy. A paní rozhodčí posuzovala opravdu dlouze a důkladně, což při počtu 58 přihlášených dobrmanů znamenalo problém. Ani v poledne ještě nebyly ohodnoceny černé feny… Když jsme zjistili, jak se věci mají, rozhodli jsme se během přestávky na oběd vzít Sendy a Sáru na ještě jedno velké venčení, tentokrát s našimi kamarádkami Janou a Cherrynkou, protože nám bylo nad slunce jasné, že hnědé feny se dostanou na řadu až večer (což byl správný odhad). A dobrmanky opět pelášily jak smyslů zbavené a užívaly si společného setkání. Nabyti pozitivní energií jsme se vrátili zpět do areálu a dále sledovali úmorné hodnocení.
Čas jsme si krátili družnými rozhovory s přáteli (a že jsme jich tu potkali vážně hodně), ovšem ani přesto posouzení pejsci nepřibývali… Musím říct, že všichni přítomní byli zdlouhavou formou hodnocení dnešní sudí otráveni, neb nebralo konce. Většina zúčastněných, včetně paní rozhodčí a poradkyně chovu, paní Brožové, která na výstavě byla přítomna coby divák a bedlivě dohlížela na celý průběh akce, pak také žasla nad výsledky, zadanými známkami a mnohdy jen nevěřícně kroutili hlavami. A bylo čemu se podivovat. Pokud by chtěl někdo vědět, co paní rozhodčí preferovala, pochybuji, že by se našel člověk, který by dokázal odpovědět. Co třída, to perla! Příležitostně ještě doplněna vtipnými glosy. Popravdě ani já jsem nebyla s většinou verdiktů paní Grocholové spokojená (a dle ohlasů za kruhem vím, že nás bylo více). Unikátem ovšem byla třída otevřená černých psů, kde všichni bez rozdílu (šampion nešampion), tzn. celá třída, celkem neoprávněně vyfasovali VD a to proto, že se paní rozhodčí doneslo, že dává příliš mnoho výborných. Na dnešní výstavě si zkrátka jeden nemohl být ničím jist! Ale rozhodčí má vždycky pravdu a pokud ji nemá, platí pravidlo číslo jedna, takže nezbývalo než držet ústa a krok.
Každý den nemůže být posvícení- do této jedné věty by se dalo shrnout dnešní hodnocení (nejen naší) psí rodinky a kamarádů. Dopadli jsme následovně… Naše Sarah, č.Jch. Agamba Anibag- třída mladých V 2. Mamka Sendy, Mch. Brittanica Halit Paša (Britta)- třída veteránů V 1, BOV, Nejlepší veterán. Sestra Sendy, č.Ch. Corleona Lady di Brittasgang (Růža)- třída vítězů V 4. Synovec Sendy, č.Jch. Druss di Brittasgang (Dante)- třída mladých V 3. Neteř Sendy, č.Jch. Debee di Brittasgang- třída mladých V 4. Kamarádka Sendy a Sarah, Jch. Bonaira Black Dancer (Naira)- třída vítězů V 1 CAC (4 feny). Kamarádka Sendy a Sarah, č.Ch. Cherryl Halit Paša (Cherry)- třída otevřená VD 3. Di Brittasgang (Corleona Lady, Debee, Druss)- 3. místo v soutěži chovatelských skupin.
Co bych ještě dodala k naší Sáře… V kruhu se bohužel sešla s o 3 měsíce starší fenou a to je v této době, kdy je Sáře 9 měsíců a spadá opravdu kraťounce do třídy mladých, hodně znát. I přesto se paní rozhodčí dlouze rozmýšlela, kdo bude první. Možná, že právě ta délka posuzování byla na naší temperamentní divoženku už příliš a ke konci už nepodávala opravdu 100% výkon, i přes to se však snažila. Já sama za sebe jsem s jejím předvedením nad míru spokojená. Dobře odběhala a vyzrále se předvedla v postoji na odhozený míček (už mi hodně připomínala Sendynčinu dokonalou statiku). Když jsem si tak pročítala její posudek, kde jí paní sudí vychválila kde co (9 měs. fena, lehce delšího rámce, hezký fenčí výraz s krásným okem, krásná hlava, výborné ucho, elegantní krk, rovný pevný hřbet, výrazné předhrudí, dostatečně hluboký hrudník, korektní zaúhlení končetin, výborná barva a kvalita srsti, klenutá tlapka, skus nůžkový, plnochrupá), dost jsem se divila, proč že jsme vlastně skončily druhé. Největší úsměv mi však na tváři vyloudila známka a titul, který jsme od ní dostaly (připomínám, že ve třídě mladých), a to VN 2 res.CAC. =o))) Paní rozhodčí byla zřejmě ze Sárky natolik v rozpacích, až zapomněla respektovat pravidla. Myslím, že to nepotřebuje větších komentářů. Na fotky se podívejte níže:
Sarah, č.Jch. Agamba Anibag zde (za vyfocení děkuji Víťovi, fotky se Ti povedly!)
Britta, Mch. Brittanica Halit Paša zde
Růža, č.Ch. Corleona Lady di Brittasgang zde
Dante, č.Jch. Druss di Brittasgang zde
č.Jch. Debee di Brittasgang zde
Cherry, č.Ch. Cherryl Halit Paša zde
Naira, Jch. Bonaira Black Dancer zde
č.Ch. C´Victoria Donsa from 14th Meridian zde
Ich. A´Sara Nigre from 14th Meridian zde
Gch. Berry Nigre from 14th Meridian zde
Isis Gumby zde
chovatelská skupina di Brittasgang (Růža, Debee, Dante) zde

28. 8. 2011 - MVP Interdog Bohemia Mladá Boleslav
Na tuto prázdninovou výstavu jsme vyrazily v dámském složení mě, mé mamky, našich dvou dobrmanek, Sendy a Sáry (Sendy jela dnes pouze jako divák, nehlásily jsme ji), a do auta jsme s sebou také vzaly ještě naše kamarádky, Janu Frimlovou a její dobrmanku Nairu.
Přihlásilo se více než 40 dobrmanů!!! Ne všichni nakonec přijeli, ale i tak účast v kruhu byla více než hojná. Aby také ne, po delší době posuzoval dobrmany odborník na plemeno, paní MVDr. Marie Brožová, poradce chovu DKČR.
My jsme se sem však těšily ještě z jiného důvodu… Vrh A Anibag, ze kterého pochází naše Sárka, zde měl takový neoficinální srazík. Mimo Sáry přijeli ještě její 2 brášci a 2 sestřičky. Celkem tu tedy bylo hezkých 5 Áček- Agamba, Agrias, Art, Arisa a Attiba (ta bohužel nebyla přihlášena na výstavu).
Poměrně neobvykle a mile se dnes začali posuzovat hnědí dobrmani, a tak jako první nastoupil do kruhu Sáry bráška, Art Anibag, který nakonec díky nevydařenému předvedení, především v postoji, odešel ze třídy mladých s VD 1. Chvilku po bráškovi jsme šly do kruhu já se Sárkou. Přihlášené jsme byly poprvé ve třídě mladých, kam naše čokoládka patřila opravdu krátce, sotva pár dní! Byly jsme zde sice sami, ale jak jsme se přesvědčili v předešlých třídách, kde i jiní samotní pejsci získali VD, nebyla to záruka ničeho. Naštěstí Sára, č.Jch. Agamba Anibag, si s paní rozhodčí padla do očka a získala nejen svou úplně první Výbornou 1, ale navíc i titul CAJC a stala se tak čekatelem Junioršampiona krásy ČR. Opravdu skvělý úspěch, ze kterého máme velikou radost už jen proto, že je to můj vlastně naprosto první CAJC, který jsem dostala (Sendy, ač vládne mnoha tituly, tento juniorský chybí). Paní Brožová nám napsala moc hezký posudek, který zakončil pochvalou- již velmi hezky předvedena!!!
Do 6ti psy obsazené třídy mladých černých psů byl přihlášen Sárky další bráška, Gabčin č.Jch. Agrias Anibag, a spolu s ním i Sendy synovec Dante, č.Jch. Druss di Brittasgang. Brácha Agis, během své výstavní premiéry a coby nejmladší pejsek ve třídě, naprosto suverénně a oprávněně urval V1 CAJC a stal se tak i on čekatelem Junioršampiona krásy ČR. Dante, ač se svou paničkou Gabčou obrovsky zamakali na předvední, odešel s VD 3.
Náš kamarád Bruno, Eliot od Sopečné hory, který je zároveň spolubydlícím Sáry brášky Artíka, byl vystaven ve třídě otevřené černých psů. A nevedl si vůbec špatně, s paničkou Petrou získali V2 res.CAC. Mě se sice Bruník líbil více než konkurent Nasir Halit Paša, ale rozhodčí má vždy pravdu, i když ji nemá =o).
V mladých černých fenách byly další dvě zástupkyně naší dobrmaní krve. Sestra Sáry, Arisa Anibag, a neteř Sendy, č.Jch. Debee di Brittasgang. Debee mezi 5ti fenami vybojovala zaslouženě V2. I ona s paničkou Alčou trénovaly prezentaci v kruhu, což jim přineslo ovoce. Ariska se svým handlerem bohužel doplatila na začátečnickou nezkušenost (ať psí či lidskou), a tak si ze své první výstavy odnesla VD.
Jako poslední z našich příbuzných a kamarádů šla za pásku Jana s Nairou, Jch. Bonaira Black Dancer, do třídy otevřené černých fen, kam bylo přihlášeno celkem 6 fen. Pomáhala jsem s Nairiným předvedením a trénink si vyplatil, Naira získala V1 CAC.
Do boje o BOJ (Best of Junior, Nejlepšího mladého) šla Sára, Agrias a krásná zahraniční, o půl roku starší, exteriéračka Ruzuna Precious Princess, která nejen že po právu získala titul BOJ, ale v závěru i BOB!
Po skončení výstavy jsme vzaly útokem stánky a utratily jsme neslušně hříšnou sumu peněz, kterou si však naše dobrmanky jistě zaslouží! A jelikož počasí přálo a sluníčko se na nás krásně smálo, udělaly jsme Sáře i nějaké fotečky s její slušivou medailí. Mrkněte se níže:
Sára, č.Jch. Agamba Anibag zde (za vyfocení v kruhu děkuji Gábině)
č.Jch. Agrias Anibag zde
Art Anibag zde
Arisa Anibag zde
č.Jch. Debee di Brittasgang zde
Dante, č.Jch. Druss di Brittasgang zde
Bruno, Eliot od Sopečné hory zde
Naira, Jch. Bonaira Black Dancer zde (za vyfocení děkuji mamce)

26. 6. 2011 - MVP Intercanis Brno
Na výše zmíněnou mezinárodní výstavu do Brna, na kterou jsme se mimo jiné přihlásily opravdu až za 5 minut dvanáct v poslední možný den druhé uzávěrky, jsme vyrazily v ryze dámském složení mě, mamky, Sendy a Sáry. Bohužel náš parťák, Víťa, s námi tentokrát nebyl a podepsalo se to zejména na fotografiích z kruhu, které díky tomu výjimečně nemáme.
Na parkoviště brněnského veletržního výstaviště jsme dorazily bez potíží a za v času, takže jsme měly dostatek prostoru pro vyvenčení našich psích holek a následný přesun nás a veškerého našeho výstavního vercajku ke kruhu číslo 6 do vzdušného pavilonu B, kde byli dobrmani vystavováni. Sárku jsme nechaly spát v autě, protože na tuto výstavu jsme se ji rozhodly již zbytečně nehlásit. Věkem stále spadá do třídy dorostu a myslím, že 3x VN 1 nám bohatě stačí…
Usadily jsme se na strategické pozici u pásky, v relativně prostorném kruhu po obvodu pokrytém kobercem si vyzvedly desky s posudkem a číslem a na začátku světlé haly ještě katalog. Protože do začátku posuzování zbývalo stále dost času, zalistovaly jsme a přečetly si, kdo že na dnešní výstavě bude. Celkem bylo nahlášeno 20 dobrmanů, na mezinárodní výstavu to není už tak mnoho a nakonec ještě dvě zvířata ani nedorazila. Z Brittasgangu jsme tu byly po delší době sami a z Anibagu očekávaně také nikdo přihlášen nebyl.
Protože dobrmani byli opět prvním plemenem a nebylo jich tu tolik, bylo nám jasné, že dnes budeme rychle hotovi. A byl to správný úsudek, než jsem se nadála, už jsem šla se Sendy do kruhu. Nastoupily jsme do třídy šampionů, kde jsme měly jednu konkurentku, Ch. Irin od Dvou lvů. Sice jednu, ale za to velice kvalitní… Irin je statná fena s hlavou samčích rozměrů, tzn. přesně vkus pana rozhodčího, navíc Sendy falešná březost ještě pokročila, nyní o sebe v běhu její cecíky hlasitě plácají, jakoby nestačilo, že vypadá jako zasloužilá matka, která si na výstavu odskočila od plného vrhu štěňat… Také šlo o mezinárodní výstavu, kde je nyní již zakázán double-handling a náš pan rozhodčí předpisy dodržoval. Ke všemu ještě hala, vnitřní prostor, který se Sendynkou moc nemusíme, tlapičky nám ujíždějí po koberci, takže v postoji se nelze 100% vypnout, kruh není tak velký, abychom mohly rozbalit běh… No prostě abych nezdržovala, nevystavovalo se mi tak lehce jako jindy a jen jsem se modlila, aby to dopadlo! Ještě, že mám takového skvělého parťáka, jakým je Sendy. Na ní se mohu prostě spolehnout. Podala krásný výkon. A český pan rozhodčí, Petr Řehánek, který si nás evidentně pamatoval ještě z posledních Klatov, protože nás vítal s širokým úsměvem a slovy, že to jsme my, její výkon ocenil nejen krásným posudkem (5ti letá fena, správné výšky, ušlechtilá hlava, nůžkový zkus, tmavé oko, pěkný krk, prostorný hrudník, pevný hřbet, úhlení obou párů končetin dobré, volnější spodní linie, prostorný pohyb), ale hlavně Sendy zadal V1 CAC. Já tímto byla velice spokojená a nic dalšího jsem, vzhledem k falešce, opravdu neočekávala.
O CACIBa, čili nejlepší dobrmanku výstavy, šla pouze Sendy a Jch.,č.Ch. Leyla Halit Paša. Č.Ch. Olivia Halit Paša do tohoto klání nenastoupila a Ch. Tahi-Reme Babine nepřijela. Rozhodování bylo velice rychlé a já jsem panu rozhodčímu opravdu vděčná, že CACIB dal naší Sendy. Slibuji, že už mu dáme pokoj a s naší černouškovou na něj již nepojedeme =o)!!! BOB nám nakonec kvůli cecíkům utekl. Není to přehnaná skromnost když napíšu, že oprávněně. Nejlepším z plemene se tedy stal krásný pes Adonis von Freyer Tal.
Po skončení posuzování dobrmánků jsme se sbalily, odnesly věci do auta, nechaly je v něm spolu se Sendy a vyndaly z něj na socializační procházku Sárku. Nechaly jsme si zapsat výsledek, vyzvedly jsme si krásný pohár a medaily, obkroužily stánky a nakonec ještě shlédly předvedení koní. Na výstavišti byla totiž v tento den i výstava hospodářských zvířat. Nejen pro nás, ale především pro Sáru to byla krásná podívaná a hlavně příležitost k seznámení se s hromadou jiných domácích zvířat.
Pak už jsme naskákaly do auta a vydaly se domů. Na fotky naší krasavice Sendy (Gch. Baby Brittannica di Brittasgang) s jejími pěknými cenami, které si na dnešní výstavě vysloužila, se podívejte zde. Hádal byste jí někdo 5 let? Já tedy rozhodně ne, je nádherná…

5. 6. 2011 - Národní výstava pink show Klatovy
Národní výstava psů Klatovy, aneb Pink show 2011… Jedna z mých nejoblíbenějších výstav! Pořádá se blízko v našem kraji, vystavuje se venku na přírodním koberci utkaném z husté travičky, která po právu připomíná golfový trávník, a letos ještě navíc byla uspořádána v růžovém tónu, tzn. v našich barvách! Jistě uznáte, že nebylo možné nepřihlásit se!
Vyjeli jsme z naší chaloupky v Lázu v neděli ráno ve složení já, mamka, bratránek Víťa, nedílná součást našeho teamu, a naše dobrmaní holky, Sendy a Sára. V autě za námi jela má kamarádka Lucka, její přítel Lukáš a Sendynky bratranec Arny. Po příjezdu na Sokolský stadion, kde byl umístěn náš kruh, nám bylo okamžitě jasné, že slibovaný déšť se konat nebude, alespoň ne v nejbližších hodinách, ba naopak po deštivé výstavě v Kroměříži nás nyní čekají tropy v Klatovech. Bohužel jednu nevýhodu výstava měla, široko daleko kolem venkovních kruhů nebylo kam se uchýlit do chladivého stínu. Máme sice pěkný stan, který nám azyl nabízel, ale do něj se vešly pouze psí slečny. Neváhali jsme proto ani minutu a u nedalekého stánku jsme si koupili pořádný slunečník, ke kterému jde z boku navíc připojit stěna, která prostor chráněný před sluncem ještě zvětšuje. Neprohloupili jsme a během posuzování nám naše náhle vzniklé velké stinné doupě nabídlo příjemné zákoutí, kam se chodili schovávat nejen naši lidští, ale hlavně i psí přátelé, výše zmíněný Arníček a Cherrynka, dobrmaní kamarádka z obran a venčení, kterou z našich stránek již jistě také znáte. Navíc stan spolu se slunečníkem jistě využijeme i na našem blížícím se kynologickém táboře v Lázu, ať už jako ochranu před sluncem, či případně i před deštěm.
Pohled do katalogu nám sliboval úžasnou podívanou, bylo přihlášeno 21 dobrmánků různých zvučných jmen a všichni také dorazili! Vzhledem k faktu, že šlo o národní výstavu, je to opravdu hezká účast našeho plemene. Zastoupení chovky di Brittasgang, ze které pochází naše Sendy, bylo také velmi pěkné, celkem 5 pejsků. Jelikož ale do naší psí rodiny samozřejmě počítám i naší Sáru a Sendy mamku Brittu, byť jsou z jiných chovatelských stanic, jsou pro mne brány jako plnohodnotné členky naší výpravy, bylo nás zde pro mě tedy celkem vlastně 7!
Jako první z našich řad šel do třídy mladých černých psů Sendy synovec Dante, č. Jch. Druss di Brittasgang. Bohužel nedopadl zrovna ideálně. Ne, že by jeho dva další konkurenti, kteří s ním nastoupili do třídy, byli o tolik hezčí, nebo se snad lépe předváděli, ale Dante prostě neměl svůj den. Při běhu se otáčel na všechny světové strany, nejvíce však na pejsky běžící za ním, nu a v postoji byť relativně stál, neprodal ani z poloviny své přednosti. Takže dnes VD 3.
Jako další zástupce našich samců z Briťákova šel do boje Sendy bratranec a láska Ch. Arny di Brittasgang. Arny měl ve třídě pracovních černých psů jednoho konkurenta, kterého však díky svému silnému pohlavnímu výrazu hravě porazil a ziskem V1 CAC se stal navíc i Klubovým šampionem DKČR.
Bezprostředně po Arnym vplula do kruhu Sendy neteř Helga, Desert Rose di Brittasgang. Ač velmi pěkná fenečka, dnes také byla na štíru s předvedením. Pohyb prakticky procválala a postoj byl také velmi laxní. Svou soupeřkou ve třídě mladých černých fen byla poražena a odnesla si, tentokrát musím říct opravdu zaslouženě, V2. Prezentace obou sourozenců vrhu D di Brittasgang mne pouze utvrdila v tom, že před další plánovanou výstavou je potřeba uspořádat další školičku vystavování, protože jinak zbytečně pěkná zvířata odchází z kruhu s nepatřičnými výsledky, o naprosto zbytečných VD ani nemluvím.
A už tu máme třídu otevřenou černých fen, kde se sešla početně nejvyšší konkurence dobrmánků dnešní výstavy, celkem 5 fen, mezi nimiž čekal nelehký úkol hájit naší krev Sendy sestru Růžu, č.Ch. Corleonu Lady di Brittasgang. Musím říct, že Růža soutěžila statečně a dle slov pana rozhodčího jí utekl CAC pouze o chloupek, kterým byla dosud stále ještě povolená mléčná lišta po štěňátkách. Růženka tedy tentokrát získala v silné konkurenci krásnou známku V2 res.CAC, ovšem tento reservní CAC jí přechází na titul CAC, jelikož fena Ch. Issa od Dvou lvů, která Růži třídu vyhrála, má již titul Šampiona krásy ČR přiznaný.
Po Růže přišla řada na naší Sendy, Gch. Baby Brittannicu di Brittasgang. Naše Šůša byla ve třídě vítězů černých fen sama, nikdo se k nám nechtěl přihlásit. Ne, že by bylo nepříjemné jít do kruhu sám, ale i tak, jeden nikdy neví, jak se rozhodčí rozhodne a už mnohokrát jsem byla svědkem, jak pes titul nezískal, byť byl ve třídě sám (nebo snad právě kvůli tomu?...). Navíc Sendy je právě v nejlepším s faleškou a vypadá jako pojízdná mlékárna, z čehož jsem měla opravdu veliký strach po tom, co jsem se dozvěděla, že právě díky cecíčkům utekl Růže CAC. Řekla jsem si ale, že s obavami si moc nepomůžu a budu se tedy místo strachování soustředit nato, abychom se co nejlépe předvedly, zbytek se uvidí a na nás stejně nezávisí. A tak jsme ukázaly zoubky, proběhly se, postavily se, opět se proběhly a opět postavily a najednou slyším, jak nám český pan rozhodčí Petr Řehánek gratuluje k titulu V1 CAC. V moc pěkném posudku, kde mi Sendy příjemně chválil poznamenal i to, že se velmi pěkně předvádí! Já už si to ani tolik neuvědomuji, přijde mi to u naší modelky jako normální situace (i když samozřejmě jít s ní do kruhu je pro mě dnes už za odměnu), ale jistě na tom bude kus pravdy, protože nešlo neslyšet, jak kdosi za páskou během toho, co se Sendy předváděla, zvolal: „Kdyby se takhle předváděl každý, to by bylo pokoukání!“. Měla jsem vážně radost a na svou černouškovou jsem byla moc pyšná. No a Sendy se tak stala čekatelem Granšampiona krásy ČR.
Jako šestá z našich nastoupila do třídy veteránů černých fen Sendy mamka Britta, Mch. Brittanica Halit Paša. Získala oprávněně V1 a jelikož byla také osamocená nejen ve své třídě, ale celkově byla jediným veteránem- dobrmanem výstavy, získala hned i titul BOV (Best of veteran, postaru Nejlepšího veterána). Byla to patrně jedna z posledních Brittuščiných výstav a mě je proto radostí říct, že z výstavního kruhu odešla se ctí jí vlastní.
Po Brittě, jako poslední z našich, za největšího vedra, se šel na pana rozhodčího podívat náš prťousek Sára, Agamba Anibag. Ve třídě dorostu hnědých fen byla také sama. Panu rozhodčímu ukázala zoubky, proběhla se a postavila a už odcházela s VN 1. Pan Řehánek se o jejím hodnocení moc dlouze nerozmýšlel, nazval ji velmi nadějnou a připomněl nám, ať se zúčastníme závěrečných soutěží o nejlepšího dorostence výstavy. Potěšil mne nejen jeho zájem, ale i slovaa mého bratránka, Vítečka, který výkon naší hnědulky pochválil, prý se moc pěkně předváděla. Pravda je, že ač půl roční mimčo, strčila by prezentací do kapsy jiné starší dobrmánky, trénink nese ovoce. Ovšem stále je co zlepšovat ;o)!
Nezapomenu také na naší kamarádku Cherry, č.Ch. Cherryl Halit Paša, která se předvedla ve třídě otevřené hnědých fen a já pomáhala s jejím vystavením v postoji. Konkurentku neměla, a tak na své první výstavě s přehledem získala V1 CAC a stala se tak čekatelem Šampiona krásy ČR.
Po sléze začaly mezi dobrmánky boje o vyšší mety, nejprve všichni tři mladí, kteří dostali CAJCe, šli do kruhu zkusit štěstí a získat BOJ (Best of junior, postaru Nejlepší mladý jedinec), kterého nakonec urval Cheef Jumper. Po omladině nastoupili všichni dospělí samci, kteří získala titul CAC, a bylo na nich přesvědčit rozhodčího, že právě oni si zaslouží titul Národní vítěz. Jmenovitě se spolu utkali Artemis Black Swem, Achnnin Aam Ebony Queen a naše želízko v ohni Arny di Brittasgang. Nejprve se postavili a pak se šlo na běh. Všichni jsme měli velikou radost, když si to pan rozhodčí namířil k Lucce a Arnymu a blahopřál jim k Národnímu vítězi. Nestačila jsem rodince ani pogratulovat a už jsme šly do kruhu my, tedy já a Sendy. I my, spolu s Leylou Halit Paša, Issou od Dvou Lvů (která mimochodem získala CACIBa na nedávné mezinárodní výstavě psů v Praze) a Cherryl Halit Paša, jsme nastoupily do klání o Národního vítěze. Opět se fenečky nejprve postavily a pak se běželo. Ani nevím, co se mi v tu chvíli honilo hlavou, popravdě jsem nejspíš ani nad ničím nepřemýšlela a sledovala Sendy, jak běží, a najednou vidím, jak mi pan rozhodčí podává ruku a se širokým úsměvem naší Sendy zadal titul Národního vítěze!
Měla jsem vážně velikou radost a začala jsem Sendy strašně chválit. Na velké bujaré oslavy však nebyl čas, ani jsem se nevzpamatovala z krásného úspěchu a už jsme byly opět v kruhu, tentokrát se šlo o titul nejvyšší, BOB (Best of breed, Nejlepší z plemene). Sendy byla jediná fenečka (její mamka Britta s titulem BOV do kruhu nenastoupila), po boku měla svého bratrance Národního vítěze Arnyho a BOJ Cheefa. Jestliže do klání o titul Národního vítěze jsem vstupovala naprosto bez ambic, pak do klání o BOBa jsem šla vážně jen do počtu. Věděla jsem, že i Arny má svého CACIBa od pana Řehánka a i na dnešní výstavě bylo vidět, že na něj trpí… Navíc, kolikrát se stane, že BOBa dostane fena, která má oproti samci menší substanci?!… Brala jsem to proto s úsměvem a popřála Lucce, ať to hlavně vyhraje jeden z nás, aby to bylo v rodině =o)! Samozřejmě jsem si myslela, že to dostane Arníček. O to však větší bylo mé překvapení, když jsem si tak běžela a najednou pan Řehánek opět říká, že vítězem mezi všemi těmi dobrmánky jsme my, já a Sendy! Zřejmě pohyb, největší klad naší holčičky, opět pomohl k zisku vavřínu, problesklo mi hlavou a už jsem milému (to nepíšu jen kvůli tomu NV a BOB =oD!!!) panu rozhodčímu poměrně dojatě děkovala za takovou poctu. Ani nevím, co se dělo potom, zmocnila se mě úplná euforie, jásala jsem spolu s mým růžovým teamem, hrála si se Sendy s balonkem (a věřte, že i ona se na mne smála, moc dobře věděla, že vyhrála!), přijímala jsem gratulace dobrmankářů a až za značnou chvíli po té mi teprve došlo, že moje krasavice šikulková dokázala podruhé ve svém životě, v téměř pěti letech s vytahanými cecíky díky falešné březosti, i přesto získat svůj druhý BOB!!!
Tím se završil dnešní velký úspěch chovky di Brittasgang- oba NV, BOB i BOV se připsali na její účet. Škoda jen těch mladých a BOJ, mohli jsme to mít komplet =oP… Čekání na závěrečné soutěže bylo jasné, byli jsme přihlášeni i do chovatelských skupin, ale teď jsme všichni čekali poněkud s větším očekáváním, co kdyby?! Na Sárku se paní rozhodčí v hojně obsazeném dorostu ani nepodívala, vybrala nějaké malé chlupaté psíčky. Brittuška do veteránů nestihla bohužel ani nastoupit a štěstí, které se od nás po poledni odvrátilo, nepřálo ani Sendy, ta si v druhé FCI skupině též ani neškrtla, snad právě proto, že kolo před ní v mladých vyhrál 3. nejlepšího mladého jedince výstavy právě dobrmanem Cheef Jumper, a nebo proto, že konkurence byla nejen početná, ale i kvalitní? Ve skupinách, kde bylo celkem 6 chovek a kam jsme v růžové barvičce nastoupili ve složení Arny, Sendy, Růža a Dante (seřadili jsme se podle věku), to o moc lepší nebylo, tentokrát bez pořadí. Trochu mě mrzí, že Helga s námi nenastoupila, její panička měla druhý den zkoušky, a tak se jela učit a nás bylo z původních 5ti najednou o jednoho míň. Jak jistě víte, počet v závěrečkách hraje roli, je to jedna velká výstavní politika.
Když jsme vylezli z příjemně chladného zimního stadionu, kam byly závěrečné soutěže přesunuty, čekala nás ještě jedna sprcha, nyní však skutečná, nejen psychická… Přívalové deště, které byly v Klatovech na dnešní den hlášeny, konečně dorazily. Nejen, že nás postavily nohama zase pevně na zem a zchladily nám hlavy, ale hlavně nám pomohly připomenout, že výstavy jsou především o štěstí ;o)! Domů jsme dorazili pozdě večer a naprosto vyřízení, ale přesto nesmírně spokojení, dnešní den byl prostě bezva a medaile a dva krásné poháry Sendy, které mi doma už pěkně chytají prach, mi ho budou navždy připomínat, stejně tak jako krásné ilustrační fotky z výstavy. Mrkněte na ně níže i Vy:
Sendy, Baby Brittannica di Brittasgang zde (za vyfocení děkuji Víťovi)
Sára, Agamba Anibag zde (za vyfocení děkuji Víťovi)
náš vítězný růžový team zde (za vyfocení děkuji taťkovi)
Arny di Brittasgang zde
Britta, Brittanica Halit Paša zde (za vyfocení děkuji Víťovi)
Cherry, Cherryl Halit Paša zde
Růža, Corleona Lady di Brittasgang zde (za vyfocení děkuji Víťovi)
Dante, Druss di Brittasgang zde
Helga, Desert Rose di Brittasgang zde

28. 5. 2011 - Speciální výstava dobrman show Kroměříž
Na tuto sobotní výstavu jsme vyrazily pouze v poloviční sestavě našeho růžového týmu, čili jen já a Sára, Agamba Anibag, zatímco mamka se Sendy, Gch. Baby Brittannica di Brittasgang, jely s tátou na naší chaloupku do Lázu. Svezení do pro nás vzdálené Kroměříže, kde se konala tato významná speciální výstava aneb dobrman show, jež se pořádá pouze jedenkráte do roka, nám nabídla naše kamarádka a zároveň chovatelka Sendy, Janička Horová, která také jela na výstavu poněkud osiřelá, s sebou vezla pouze Sendy polosestřičku Růžu, č.Ch. Corleonu Lady di Brittasgang, a tak jsme se k holkám na palubu krásně vešly. Cesta nám utíkala v družném rozhovoru (dobrmanky jí pochopitelně celou prospaly) a než jsme se nadály, vjížděly jsme do krásného kynologického areálu Bedea, který tradičně nabízel azyl všem příznivcům našeho ušlechtilého plemene.
Na místě jsem se poznala s Míšou a jejím Daiem, Dark Diamond di Brittasgang (synovec Sendy, syn Růži a Jazzyho/Charma Antis), kterého jsem od jeho opuštění rodného hnízda, kdy mu bylo pár týdnů, viděla poprvé. Míša je moc fajn baba a Dai se mi také moc líbí, nejen vzhledem (vyrostl z něj opravdu impozantní pan pes), ale hlavně svou výbornou přátelskou a aktivní povahou, celou dobu se na nás usmíval a na chvíli se nezastavil, je to absolutní optimista - aktivista. Chvilku jsme potrénovaly Daiovo vystavení a už šel spolu s dalšími 5ti černými mladými psy do kruhu. Musím říct, že ostudu nám tedy určitě neudělal, nádherně běhal a ladný pohyb bude jistě jeho silnou stránkou. Také krásně stál, pěkně se zkoncentroval a vypnul na volání jeho paničky. Prostě jeho prezentace se mi líbila, pejsek si nevedl špatně a neuškodil si, dle mého názoru patřil k těm nejlepším v kruhu. O to víc mě asi překvapilo hodnocení, které obdržel- VD 3. Podle mne to rozhodně není VDéčkové zvíře! Posuďte sami níže na fotkách, které jsem panu ocasatému pořídila.
Jsou to však bohužel také jediné mé fotky z posuzování v kruhu… Obloha se na nás naneštěstí mračila už od příjezdu do Kroměříže a od mezitřídy černých psů začal navíc ještě nepřetržitý déšť, který mi focení znemožnil. A to měli pořadatelé po obvodu celého kruhu rozmístěné židličky, aby diváci mohli pohodlně sledovat dění za páskou, což jsem opravdu kladně hodnotila… Většina z nás ale raději kvůli vodě valící se z nebe zalezla pod přístřešek klubovny, kde jsme si sedli ke stolům a klevetili a čekali, než na nás přijde řada. A času bylo dost, přestože rakouský pan rozhodčí, Martin Gschwindl, posuzování v kruhu zbytečně nezdržoval, organizace výstavy byla taková, že první šli černí a hnědí psi a až po nich černé a hnědé feny. Volnou chvíli jsme si krátili u čaje, koláčků a jiného pohoštění, které nám místní kantýna nabízela. Někteří neodolali možnosti zahřát se lihovinou. Nálada přes nepřízeň počasí vládla vynikající, s Míšou a Janou jsme hýřily humorem a našim smíchem jsme si prodloužily život minimálně o 5 let!
V odpoledních hodinách přišla na řadu Růža, č. Ch. Corleona Lady di Brittasgang, která šla do třídy vítězů černých fen. I ona si vedla pěkně, běhala hezky a rozhodně také zaujatě stála. Z boku jsem ji sice neviděla, protože jsem ji lákala, ale její nasazení se mi moc líbilo. Růža si odnesla známku V2 a titul reservní CAC. Trochu mne mrzí, že to dnes nebyl CAC, zvlášť proto, že fena, která ho dostala, se vůbec nepředváděla, běžela strašně a stála ještě hůř, lépe řečeno spíš vůbec nepostála a rozhodně to nebyla výjimka, je to téměř její tradice na každé výstavě- nepředvádět se… Přijde mi to prostě nespravedlivé, dobré předvedení je pro mne podmínkou k výstavnímu úspěchu. Bohužel asi ne pro všechny.
Po holkách už jsme do kruhu ve třídě dorostu hnědých fen vbíhaly já a Sára, Agamba Anibag. Ač během našeho posuzovaní nastala úplná průtrž mračen, musím mou hnědulku moc pochválit! Roste z ní královna přehlídkových mol, nenechala se ničím rozhodit a běžela a stála jako rozený profesionál. Na to, že byla prvně již ve třídě dorostu a to tam patří věkem opravdu čerstvě, měla by ještě nárok na pár chyb v prezentaci, podala 100% výkon. Také se panu rozhodčímu velmi líbila, mnohokrát to zopakoval a i posudek nám nadiktoval opravdu skvostný. Vyzdvihnu asi pár poznámek- velmi pevný hřbet, velmi pěkný pohyb, již nyní vyznačené proporce hrudníku, velmi dobrá prezentace v kruhu (to mne opravdu potěšilo, takováto notička je pochvalou i pro handlera) atd. … Celý tento krásný posudek pan rozhodčí zakončil větou- opravdu velmi pěkná fena. Sára si tedy zaslouženě odnesla hodnocení VN 1 a navíc ještě svůj první výstavní titul Vítěz speciální výstavy dorostu. Mám z něj, i z velkého poháru, který jsme za něj dostaly, moc velikou radost!!!
Co se mi také líbilo na posuzování pana rozhodčího bylo to, že ke každému psu pronesl na hlas pro přihlížející u pásky pár vět a zhodnotil, proč jaké známky a tituly udělil. Hodí se také poděkovat Aličce Freyer, která, ač sama vystavující, se jala překladu. Bez ní, její dobré vůle a dokonalé znalosti německého jazyka bychom z verdiktů pana rozhodčího měli jen neúplná a většinou neodborně přeložená slova. Co mě také dále potěšilo, byla vysoká účast dobrmanků, sešlo se jich tu bez mála 60 a to je na naší rasu moc pěkné číslo!
Po slavnostním ukončení výstavy, rozdání věcných cen a zapsání výsledků do výkonnostních knížek nám harmonogram dne nabízel další program v podobě soutěže o Kombi vítěze (do této obranářské části nastoupil pouze jediný pes, který nakonec ani nebyl hodnocen, nevěděl, že jde na obrany, šel na výstavu, a tak nekousl a byl značně dezorientovaný) a následné bonitace MSDK. Jistě by se dívalo krásně, ale dlouhá cesta k domovu nám v tom bránila. Vyvenčily jsme pejsky, hodily Míšu s Daiem na vlak a jely směr Praha, do níž jsme dorazily sice večer, ale ještě za světla. Tato výstava, ač s uplakaným počasím, mě nabyla příjemnou energií a už se moc těším na náš další velký výstavní tah, který proběhne již tento víkend!
Fotky Sáry, Agamba Anibag s pohárem zde
Fotky Daie, Dark Diamond di Brittasgang zde

7. 5. 2011 - Klubová výstava DKČR Klánovice
Pro nás letošní první výstavou, kterou jsme aktivně započali naši výstavní sezónu roku 2011, se stala klubová výstava DKČR v Klánovicích. A prvenství má pro nás i v mnoha jiných směrech… Podobně jako roku 2006, kdy jsme na ní, co by první výstavu našich životů, přijeli tzv. „na kukačku“ s naší tehdy čerstvě tříměsíční Sendynkou, jsme zde letos, roku 2011, prvně předvedli našeho prťouska Sáru a uvedli ji tak oficiálně do kynologické společnosti. Sendy zde zase byla prvně předvedena ve třídě čestné. Prostě Klánovice jsou pro nás synonymem slova premiéra. Ale nepředbíhejme…
Na klubových výstavách je mi sympatické, že se většinou pořádají v sobotu, což je příjemná změna, jelikož naše plemeno dobrman spadá do II. FCI skupiny a ta se, na 99% ostatních výstav, posuzuje právě až v neděli. A pokud jde navíc o klubovou výstavu dobrman klubu ČR, je organizována ještě v našem kraji, takže ráno ani nemusíme brzy vstávat. To je pak vystavující a jeho tým hned od samého začátku dne pozitivně naladěn, zvlášť, když ho ještě probudí sluneční paprsky! A sluníčko nás zlatilo i po zbytek dne, k tomu však vál studený vítr, takže pejsci nebyli vyšťavení jako slupky pomeranče, zkrátka panovaly ideální podmínky a my tak měli neustále pusu od ucha k uchu. Cesta na Klánovický cvičák nám díky tomu utekla ještě rychleji, než kdy jindy, hýřily jsme vtipem a užívali si dobrmaního svátku.
Bezprostředně po příjezdu jsme začali potkávat známé tváře a zdravili se se spoustou přátel, které ani nebudu jmenovat, jelikož bych jistě na někoho zapomněla! Na prostorné travnaté ploše kolem kruhu jsme si vybrali místo ve stínu, vybalili naše stanoviště a už se těšili, až začne posuzování téměř 50ti přihlášených dobrmanů. Z naší Brittasgang rodiny nás zde bylo tentokrát přihlášeno poměrně dost, avšak zástupce psů- samců, nás přijel prezentovat pouze jeden, Sendynky synovec Dante, Druss di Brittasgang, se svou paničkou Gabčou a páníčkem Petrem. Předvedl se ve třídě mladých, kde bylo celkem 6 psů. Dante tentokrát odešel s VD. Do další třídy mladých, nyní však fen, v níž bylo přihlášeno celkem 10 konkurentek, šly další naše dvě příbuzné, Sendynky neteře Helga, Desert Rose di Brittasgang a Debee di Brittasgang. Helga se svou paničkou Zuzkou a páníčkem Tondou odešla, pro mě celkem nepochopitelně, s VD. Sestřička Debee, klon své mamky Růži, si vedla o něco lépe, se svou paničkou Alenou postoupily do užšího výběru a získaly V. Do této třídy byla přihlášena i třetí ze sester, malá Britta, Dolce Britta di Brittasgang, ale bohužel její panička Petra s pánečkem Pavlem nemohla přijet, a tak Brittuška nemohla být předvedena. Ve třídě vítězů jsme měli naše další želízko v ohni, Sendy sestru Růžu, Corleonu Lady di Brittasgang. Růža dnes stála opravdu znamenitě, vypnutě a soustředěně, bohužel však na první místo to nestačilo, s paničkou Janou a pánečkem Mírou obdrželi V3 a velikou medaily.
Po Růže přišla na řadu naše Sendy, Baby Brittannica di Brittasgang, která, jak jsem psala výše, nastoupila prvně v životě do třídy čestné. Po prohlídce zoubků jsem odhodila míček, Sendy si stoupla sama od sebe jako rozený profesionál a rakouská paní rozhodčí Inge Eberstaller třikrát zvolala Perfekt! Perfekt! Perfekt!. Na Sendynčině posudku zalíbení paní rozhodčí bylo znát. Po postoji jsme šly na klus. Paní rozhodčí nás ani nenechala doběhnout kolečko, po pár krocích viděla, co potřebovala a Sendy obdržela i nejlepší možné hodnocení za pohyb. Pohárek, který Sendy za V1 získala, byl jen třešničkou na dortu, já byla spokojená hlavně proto, že paní rozhodčí se naše černoušková moc líbila. Po Sendy šla do kruhu její maminka Britta, Brittanica Halit Paša. Získala V1 a Nejlepšího veterána, za kterého si odnesla i velikánský pohár, pytel granulí Royal Canin a věnec buřtů, který Brittuška začala okamžitě ochutnávat. A zasloužila si ho, tímto hodnocením totiž dokončila titul Veterán šampiona ČR a zároveň i Klubového veterán šampiona DKČR. Co mě osobně potěšilo, byl potlesk všech zúčastněných, když se Britta předváděla, aspoň na chvíli bylo vidět, že dobrmankáři, bez rozdílu krve jejich psů, drží při sobě. Vždyť kolikrát se stane, že je na výstavě předveden dobrman- veterán?...
Poslední z našich a i téměř na chvostu výstavního seznamu byla přihlášena naše Sára, Agamba Anibag, do třídy hnědých štěňat. Sárka se při své premiéře nenechala zahanbit a hrdě zvedla pomyslnou rukavici hozenou svou kamarádkou Sendy. Ukázala zoubky, stála moc pěkně, i když paní rozhodčí posuzovala opravdu dlouho, vydržela se 100% soustředit na sýreček a skvěle prodávala své přednosti ve vypnutém postoji. V závěru i moc hezky běžela. Není se proto čemu divit, že i ona se paní rozhodčí líbila a vysloužila si od ní krásný posudek a rovněž pohárek za VN 1. Asi se nelíbila jen paní rozhodčí, jelikož když byla v kruhu, většina přihlížejících na ní okouzleně upírala své pohledy a já v tu chvíli byla vážně hrdá, že mám tu nejkrásnější a nejšikovnější hnědou ocasatou holčičku pod sluncem ;o).
Jako na většině výstav, kterých se zúčastňujeme, tak i zde nám dělal milou společnost můj bratránek Víťa. A jelikož je to náš parťák na slovo vzatý, přiložil i ruku k dílu a moc nám pomáhal! Nejen focením Růži, Sendy, Britty a Sáry, ale dokonce zde měl i svou premiéru v handlerství! Ano, čtete správně, náš Víťa zde na výstavě předvedl dobrmanku Helgu. Její panička musela brzy po poledni odjet, a tak ji neměl kdo předvést v soutěži chovatelských skupin, do kterých jsme byli přihlášeni. Byla by škoda, kdybychom nenastoupili v plném počtu, a tak se Víťa Helgy předvedení statečně ujal, aniž by měli něco natrénováno. Musím říct, že Vítek je moc šikovný, se svou premiérou v předvedení se vyznamenal a s Helgou jim to spolu moc slušelo. Celkem nás tedy do skupiny šlo 5- Sendy, Růža, Helga, Debee, Dante. Ač jsme byli složeni převážně ze samé omladiny, vypadala naše partička pěkně harmonicky. Trochu mě zarazilo, že paní rozhodčí nám řekla, že naši psi jsou rozdílní. Naši dobrmani, kteří jsou jako přes kopírák! Skončili jsme, celkem očekávaně, na 2. místě. Musím říct, že v této soutěži chovatelských skupin se nás předvedlo hódně málo, když uvážím, kolik je u nás chovatelských stanic. Proč se nehlásí, nevím, nepovažují za prestiž předvést se a reprezentovat svou krev na klubové výstavě vlastního plemene? Jejich rozhodnutí. My, spolu s Briťákovem, vždy hrdě nastupujeme, pokud splňujeme potřebné podmínky, a je to pro nás radost a čest, bez ohledu na konečné umístění, bok po boku našich přátel a psů jít spolu do kruhu a prezentovat nejen nás a našeho kolektivního ducha, ale především dobrmany, nejbáječnější plemeno, co znám!
Nyní fotky:
Dante, Druss di Brittasgang zde
Helga, Desert Rose di Brittasgang zde
Debee di Brittasgang zde
Růža, Corleona Lady di Brittasgang zde (za vyfocení děkuji Víťovi)
Sendy, Baby Brittannica di Brittasgang zde (za vyfocení děkuji Víťovi)
Britta, Brittanica Halit Paša zde (za vyfocení děkuji Víťovi)
Sára, Agamba Anibag zde (za vyfocení děkuji Víťovi)
skupina & společná zde (na společné fotce chybí Helga, Zuzka a Tonda, byli už na cestě k domovu)

21. + 22. 8. 2010 - MVP Bratislava
Dvoudenní prázdninová výstava v Bratislavě, nu řekněte, lze si ji nechat ujít?! A o to méně, když nám svezení nabídla má kamarádka Lucka, která se na tuto výstavu chystala se Sendynčinou láskou Arníčkem/ Arny di Brittasgang, také. A tak slovo dalo slovo, Lucka domluvila ubytování, sehnala na své auto rakev, abychom měli v autě pohodlí (přeci jen jsme byli slušná výprava a pomohlo nám, že jsme se nemuseli v autě tísnit ještě s naší nemalou bagáží- řeknu Vám, že rakev, to je super věc!) a už nám nic nebránilo v tom vyrazit. Já si cestu opravdu užívala, po dlouhé době jsem nemusela na výstavu řídit a je to vážně bájo být jen spolujezdcem. Přesto, že jsme naši akci pojali spíše jako příjemný společný výlet, byli jsme jedině mile překvapeni výsledkem na výstavě… Oba naši chlupáči urvali to, pro co na výstavu přijeli. Sendy zde oba dva dny získala ve třídě šampionů V1 CAC a stala se tak Grandšampionem krásy SR. Podmínky pro splnění tohoto cenného titulu se ji podařilo absolvovat během necelých 3 měsíců, tzn. v nejkratším termínu, v jakém to bylo možné. Arny první den ve třídě pracovní dostal V1. Toto nás maličko zamrzelo i překvapilo, protože pan rozhodčí našemu úžasňákovi v podstatě nic nevytknul, naopak ho chválil. Inu ale rozhodnutí rozhodčího je rozhodnutí rozhodčího. Naštěstí si Arníček druhý den spravil chuť a obdržel v téže třídě V1 CAC, díky čemuž se stal čekatelem Šampiona krásy SR. Jistě tomu napomohlo i nepsané pravidlo- oslavuj a požij den před kynologickou akcí a úspěch máš zaručen- což jsme do puntíku splnili. Na fotky našich dvou šampionů se můžete podívat zde. V sobotu po výstavě jsme měli na Slovensku domluvenou ještě jednu akci. Sešli jsme se zde s Vlaďkou, a tak jako Jackovi Abba Sonia, jsme i jeho bratrovi Jastinovi Abba Sonia nafotili set prezentačních fotografií, které si můžete prohlédnout zde. Byl to prima strávený víkend v příjemné společnosti a výstavní úspěch byl pouze třešničkou na dortu. Doufám, že repete nás nemine!

6. 6. 2010 - MS dobrmanů Vrbové a MVP Nitra
Letošní první červnový víkend jsme vyrazili já, moje mamka, Sendynka, Vítek, Blanka a Bodiesek na Slovensko, přesněji do Vrbového, kde se již po třetí konalo Mistrovství světa ve výkonu dobrmanů, které jsme si, coby diváci, rozhodně nechtěli nechat za žádnou cenu ujít! A zážitek to byl vskutku nezapomenutelný, nevšední a neopakovatelný. Rozhodla jsem se, že si celou akci maximálně užiji a proto jsem, pro mě netypicky, vůbec nevytáhla svůj foťák. Nemám tak ani jednu jedinou památeční fotografii přímo z dění na stadionu. Totéž lze říci i o další akci tohoto víkendu, jež jsme podpořili naší účastí. Když už jsme totiž byli na Slovensku, odskočili jsme si z mistrovství na mezinárodní výstavu psů, která se tentýž víkend konala v Nitře. Tohoto činu rozhodně nelitujeme. Sendynka si zde, prvně ve třídě šampionů a po více než čtyř měsíční výstavní pauze, vybojovala známku Výborná 1 a titul CAC, čili se stala čekatelem Grandšampiona krásy Slovenské republiky. Slovenská paní rozhodčí, Linda Voláriková, Sendy pochválila zejména za její pohyb, prý byla jediným dobrmanem výstavy, který měl paralelní chody. Bohužel nás však v kruhu neměl kdo vyfotit, tentokrát nám třetí člen výpravy, náš dvorní fotograf- můj bratranec Víteček, chyběl. Zastoupil ho náš druhý Vítek, ale až po výstavě, takže fotky z kruhu tentokrát nebudou. I když, jednu jsme na internetu přeci jen našli. Najdete ji, spolu s ostatními našimi fotkami zde.

26. 2. 2010 - Výstavní víkend v Prešově
Na Slovensko jsme dorazili o den dříve, a tak jsme mohli sobotní odpoledne věnovat procházce s Grimem - Grind Restless Heart. Pejsci se po dlouhé cestě pěkně odreagovali a vybili, posuďte sami v přiložené galerii - zde. Najdete v ní i pár Sendynčiných fotek přímo z nedělního posuzování v kruhu.

24. 1. 2010 - MVP Trenčín
Na výstavu v Trenčíně jsme vyrazili v sestavě - já, mamka, taťka a samozřejmě nemohla chybět naše Sendynka. Bohužel můj bratranec a velká posila našeho teamu, Víťa, s námi nemohl jet a to je znát asi nejvíce na fotkách z posuzování. Posuďte sami zde. PS: na poslední fotce mnou předváděný pes samozřejmě není Sendy, nýbrž hnědý fešák a přes maminku příbuzný naší holčičky - bratranec El Cid Extra Elite, kterého jsem na této výstavě s radostí mohla předvádět. Cid byl úspěšný a panu rozhodčímu se líbil, obdržel od něho V1 CAC. Gratuluji jeho paničce Vlaďce, což je mimochodem chovatelka našeho tatínka Elíska!

9. 1. 2010 - NVP Olomouc
Výstava v Olomouci, na níž jsme málem nedojeli včas, byla jednou z tou trnitých cest, které vedou ke správnému cíli. Díky sněhové kalamitě, jež ochromila celé naše území, cesta trvala 2x tak déle, než za běžných okolností. S časovou rezervou jsme sice počítali, ale jak se ukázalo během jízdy, nebyla dostatečná. Už jsme to dokonce chtěli vzdát a otočit, ale maličký plamínek naděje v nás zvítězil a doufali jsme, že se přeci jen stane nějaký zázrak a my dorazíme za minutu dvanáct. Zázrak se sice nestal, ale my to přesto stihli. A za to patří můj veliký dík mému tatínkovi, bez něhož bychom našeho výstavního úspěchu nedosáhli… Nebýt jeho ostříleného řidičského umu a nasazení, kdy kolikrát balancoval na hranici svých možností, kde bychom byli… Fotogalerie z posuzování naleznete zde.

5. + 6. 12. 2009 - MVP Nitra
Poslední výstava tohoto roku, která proběhla v Nitře, nebyla tou z těch vydařenějších. Bohužel ani fotky z posuzování nemáme… Ale maličko památečních po východu z kruhu jsme přesto pořídili, můžete se na ně podívat zde.

8. 11. 2009 - MVP Praha
Nešťastná výstava v Praze, kterou už od počátku provázely samé špatné náhody, měla i neveselý konec. Původně jsme se na této výstavě měli zúčastnit, pro nás naposledy, soutěže o nejlepší chovatelskou skupinu. Jenže Jana se nakonec se svou Růženkou přihlásit nestihla, a tak z našeho rozloučení se v červených barvách naší chovky dB sešlo. Další nepříjemností bylo zrušené předvedení Sendynčina bratrance a lásky Arnyho di Brittasgang, který nemohl dorazit. Nu a tak jediný, na koho zbylo hájení naší krve, byla Sendy a její bráška Bodie. A úkol to byl nelehký, neb posuzoval maďarský pan rozhodčí, jehož kroky na naší výstavu následovala kupa jeho rodáků… Oba sourozenci odešli z kruhu s výbornou- Sendy bez pořadí a Bodie s V3. Inu, ne každý den je posvícení. Abychom si zvedli náladu, vyrazili jsme společně na procházku do naší oblíbené Stromovky. Fotečky z celého dne si můžete prohlédnout zde.

25. 10. 2009 - MVP České Budějovice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC, Bodie Proffi di Brittasgang V3
Fotogalerie zde.

18. 10. 2009 - NVP Brno + MR dobrmanů Velké Němčice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC, Bodie Proffi di Brittasgang VD2, Wolfi (Bonapart di Brittasgang ) V1 CAC
Fotogalerie zde.

19. 9. 2009 - Klubová výstava MSDK Frýdlant nad Ostravicí
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2 res.CAC
Fotogalerie zde.

12. 9. 2009 - Klubová výstava DKČR Sadská
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC, Bodie Proffi dB V2 res.CAC
Fotogalerie zde.

30. 8. 2009 - MVP Mladá Boleslav
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V3
Fotogalerie zde.

15. + 16. 8. 2009 - MVP Bratislava
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC + V2 res.CAC
Fotogalerie zde.

5. 7. 2009 - Klubová výstava DKČR Rychety
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2 res.CAC, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V4, Arny di Brittasgang V1 CAC, Daisy (Carevna di Brittasgang) V
3. místo v soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu - Sendy+Arny+Růža+Daisy
Fotogalerie zde.

28. 6. 2009 - MVP Brno
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC
Fotogalerie zde.

20. 6. 2009 - Oblastní výstava Kunratice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz
Fotogalerie zde.

14. 6. 2009 - NVP Klatovy
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC
Fotogalerie zde.

7. 6. 2009 - MVP Nitra
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC, res.CACIB
Fotogalerie zde.

30. 5. 2009 - Oblastní výstava Rokycany
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz
Fotogalerie zde.

24. 5. 2009 - MVP Litoměřice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC, CACIB, Bodie Proffi di Brittasgang V2 res.CAC
Fotogalerie zde.

16. 5. 2009 – Krajská výstava Plzeň
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, IV. nejlepší jedinec II. FCI skupiny
Fotogalerie zde.

9. 5. 2009 - Klubová výstava MSDK Kroměříž
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V3
Fotogalerie zde.

3. 5. 2009 - MVP Praha
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC, res.CACIB - přechází na CACIB, Bodie Proffi di Brittasgang V4
Fotogalerie zde.

26. 4. 2009 - MVP České Budějovice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC, res.CACIB - přechází na CACIB
Fotogalerie zde.

5. 4. 2009 - NVP Ostrava
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2 res.CAC, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V3
Fotogalerie zde.

29. 3. 2009 - NVP Nitra
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC, Arny di Brittasgang V4
Fotogalerie zde.

7. + 8. 2. 2009 - MVP Brno
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 CAC, res.CACIB - přechází na CACIB
Fotogalerie zde.

10. 1. 2009 - NVP Olomouc
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2 res.CAC
Fotogalerie zde.

16. 11. 2008 - MVP Praha
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V, Bodie Proffi di Brittasgang V2 res.CAC, Aki (Afroditha di Brittasgang) VD
Fotogalerie zde.

19. 10. 2008 - NVP Brno
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2 res.CAC
Fotogalerie zde.

4. 10. 2008 - Oblastní výstava služebních plemen Rokycany
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1
Fotogalerie zde.

27. 9. 2008 - MVP České Budějovice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V3
Fotogalerie zde.

6. 9. 2008 - Klubová výstava DKČR Sadská
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V4, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V, Aki (Afroditha di Brittasgang ) V3
4. místo na soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu - Sendy+Růža+Aki
Fotogalerie zde.

31. 8. 2008 - MVP Mladá Boleslav
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V4, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V, Bodie Proffi di Brittasgang V2 res.CAC, Aki (Afroditha di Brittasgang) V
Fotogalerie zde.

9. 8. 2008 - Krajská výstava Kladno
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1, Vítěz třídy otevřené, Krajský vítěz, VI. Nejhezčí fena výstavy
Fotogalerie zde.

15. 6. 2008 - Oblastní výstava Trmice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2, Bodie Proffi di Brittasgang V1, Vítěz mezitřídy, Oblastní vítěz
Fotogalerie zde.

14. 6. 2008 - Speciální výstava DKČR Sadská
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2 res.CAC, Bodie Proffi di Brittasgang V1 CAC, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V, Wolfi (Bonapart di Brittasgang) V3, Aki (Afroditha di Brittasgang) VD
3. místo na soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu - Sendy+Růža+Bodie+Wolfi+Aki
Fotogalerie zde.

8. 6. 2008 - Krajská výstava Benátky nad Jizerou
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1, Vítěz mezitřídy
Fotogalerie zde.

1. 6. 2008 - Rychety - den dobrmana
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1 Nejlepší fena výstavy, Bodie Proffi di Brittasgang V2, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V2, Aki (Afroditha di Brittasgang) V, Arny di Brittasgang V, Kačenka (Cashmere Caroline di Brittasgang) V
Fotogalerie zde.

25. 5. 2008 - MVP Litoměřice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2 res.CAC, Bodie Proffi di Brittasgang V2, Aki (Afroditha di Brittasgang) V4,Daisy (Carevna di Brittasgang) V
Fotogalerie zde.

17. 5. 2008 - Krajská výstava Plzeň
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1, Vítěz mezitřídy
Fotogalerie zde.

20. 4. 2008 - MVP České Budějovice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V3, Bodie Proffi di Brittasgang V2 res.CAC, Daisy (Carevna di Brittasgang) VD
Fotogalerie zde.

13. 4. 2008 - NVP Ostrava
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V1, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V1 CAJC
Fotogalerie zde.

24. 3. 2008 - Oblastní výstava Hořovice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V1, Vítěz třídy mladých, Aki (Afroditha di Brittasgang) V1, Vítěz mezitřídy, Oblastní vítěz
Fotogalerie zde.

23. 3. 2008 - MVP Praha
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V2 res.CAC, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V4, Arny di Brittasgang V1 CAC, Bodie Proffi di Brittasgang V3, Daisy (Carevna di Brittasgang) V, Aki (Afroditha di Brittasgang) VD4
1. místo na soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu - Sendy+Růža+Bodie+Aki+Daisy
Fotogalerie zde.

10. 2. 2008 - MVP Brno
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V4, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V, Bodie Proffi di Brittasgang V1 CAC, Daisy (Carevna di Brittasgang) V
Fotogalerie zde.

12. 1. 2008 - NVP Olomouc
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) VD4, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) V2, Daisy (Carevna di Brittasgang) VD4, Arny di Brittasgang V1 CAC
Fotogalerie zde.

18. 11. 2007 - MVP Praha
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V3, Aki (Afroditha di Brittasgang) V, Bodie Proffi di Brittasgang V2, Arny di Brittasgang V1 CAC, CACIB
Fotogalerie zde.

6. 10. 2007 - Klubová výstava DKČR Sadská
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V3, Bodie Proffi di Brittasgang VD3, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) N, Connie di Brittasgang N, Daisy (Carevna di Brittasgang) VN2, Aki (Afroditha di Brittasgang) VD
3. místo na soutěži o nejlepší chovatelskou skupinu - Sendy+Růža+Bodie+Daisy
Fotogalerie zde.

30. 9. 2007 - Krajská výstava Praha
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) VD, Aki (Afroditha di Brittasgang) VD3, Bodie Proffi di Brittasgang V1, Růža (Corleona Lady di Brittasgang) VN1, Vítěz třídy dorostu, Cassie di Brittasgang D
Fotogalerie zde.

2. 9. 2007 - MVP Mladá Boleslav
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V4, Aki (Afroditha di Brittasgang) V2, Kačenka(Cashmere Caroline di Brittasgang) VN4
Fotogalerie zde.

22. 7. 2007 - NVP Mladá Boleslav
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V, Růža ( Corleona Lady di Brittasgang) VN1, Kačenka (Cashmere Caroline di Brittasgang) VN2, Bodie Proffi di Brittasgang V1 CAJC, Aki (Afrodita di Brittasgang) V, Arny di Brittasgang V2
Fotogalerie zde.

24. 6. 2007 - MVP Brno
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V5, Wolfi (Bonapart di Brittasgang) VD1
Fotogalerie zde.

10. 6. 2007 - Oblastní výstava Benátky nad Jizerou
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) V3, Aki (Afrodita di Brittasgang) V4, Angie di Brittasgang V5
Fotogalerie zde.

5. 5. 2007 - svod dorostu DKČR Sadská
vrh A di Brittasgang - Angie 5AJ, Aki/Afroditha 5AJ, Arny 6A
vrh B di Brittasgang – Sendy/Baby Brittannica 5A nejlepší možný kód, Bodie Proffi 5ANdole, Wolfi/Bonapart 5AT
Fotogalerie zde.

29. 4. 2007 - MVP Praha
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) VD, Bodie Proffi di Brittasgang VD2, Arny di Brittasgang VD1, Aki (Afrodita di Brittasgang) VD
Fotogalerie zde.

22. 4. 2007 - MVP České Budějovice
Sendy (Baby Brittannica di Brittasgang) VD
Fotogalerie zde.