Borgia Anibag - rodiče


CH. ISMÉNA HALIT PAŠA   * 20.1.2006  † 10.4.2013 (komplikace ve 49. dni březosti)
(Ich. Pimm´s Number One iz Doma Domeni x Ch. Galanthus Nobilis Bretagne)


Výstavy:
Šampion ČR, Klubový šampion DKČR, Kombi vítěz + Nejlepší obranář
čekatel Šampiona práce ČR

3x CAC (CZ), 2x CACT (CZ)

Zkoušky:
BH, IPO1, IPO2, IPO3 (99-89-95)


Závody a Mistrovství:
Mistrovství republiky ve výkonu dobrmanů dle IPO 3 2009 - 3. místo, Nejlepší obrana
účastník Mistrovství světa ve výkonu dobrmanů dle IPO 3 2010 & 2012
Výběrový závod na MR a MS všech plemen dle IPO 3 2011 - 3. místo, CACT (90-92-96)
Mistrovství republiky ve výkonu dobrmanů dle IPO 3 2011 - 2. místo,
Nejlepší poslušnost a Nejlepší obrana
Mistrovství republiky všech plemen dle IPO 3 2011 - 6. místo, CACT (88-91-98),
2. Nejlepší obrana mistrovství
CACIT dle IPO 3 2012 - 12. místo (76-95-94)

Svod a bonitace:
Svod dorostu- 5C
D ZTP V 1A

Zdravotní vyšetření:
RTG DKK 0/0 (CZ), HD A (D)
Sono a RTG srdce – neg. bez nálezu DCM (CZ 2010)Charakteristika:

        Isména Halit Paša, fena s velkým F, která se rodí jedenkrát za x let, pokud máte vůbec to štěstí! Troufám si tvrdit, že doposud osobně neznám druhou takovou, dokonce i většina dobrmanů, samců, by ji mohla závidět. Měla jsem možnost poznat ji jak na poli závodním, tak tréninkovém a dokonce i ve volném čase a musím říct, že mě vždy, ve všech těchto různých fázích, svým projevem uchvátila. Při jejích poslušnostech se mi až tají dech. Za každých okolností vždy 200% koncentrace na psovoda, Isa na své psovodce a majitelce, Gábině Macounové, doslova visí, mnohdy nejen pohledem, ale mezi cvičebními prvky v době „volna“ i celým tělem. Cvičí s velikým nasazením a přesto skvělou přesností. A je jedno, jestli jde o závod, nebo o trénink, podává prostě po celou dobu radostný bleskurychlý výkon svou kvalitou právem hodný sportovní špičky. U jejího cvičení nemá divák sevřené půlky, jestli ten či onen cvik splní, ale naopak si užívá krásné představení dokonalé souhry psa a psovoda. A že se na holky krásně dívá, není jim co vytknout!
        U obran jde z Ismény až strach. Je tak opravdová! Při kousání je nejlépe vidět její pravý naturel. Je tak strašně tvrdá, neohrožená, sebevědomá, necítí bolest (Gába o ní říká, že je jak pitbul), kouše na plno, srdíčkem, a dává do toho vše, má pevné plné zákusy, je živá, hbitá, mrštná, energická, inteligentní, bojuje až do konce, nemá problém vzít za živé, nikdy se nevzdává, je to prostě rozený obranář srdcem. Ale nemyslete si, že je to nějaká zlá fena, tak to vůbec není! Mimo plac je to nejhodnější zvíře, naprosto vyrovnané a pohodové. Přesto, že je výrazně vzrušivá a za každé okolnosti především klubíčko nevyčerpatelného temperamentu a přemíru energie stále projevuje, je to svým založením opravdu hodný pes. Nepere se s jinými psy, nemusí si nic dokazovat a má ráda lidi. Sice nestojí o mazlení s cizími, nemá prostě zapotřebí nějakého dlouhého ňuhňání kde s kým, ale svou rodinu, především svou paničku, se kterou také spí v posteli, nadevše miluje. Pamatuji si na naše první setkání… Když jsem vstoupila do vchodových dveří u Gabči doma, neodbytně a bujně mi hupla do náruče, zasypala mě přívalem pusinek a hopsání, zaplavila vlnou pozitivní energie, která z ní stále sálá, a šla si po svém… Po horlivém přivítání jsme pak o ní zbytek návštěvy ani nevěděli, jak byla doma hodná. Její povaha je pro mě prostě dokonalá, ideální dobrmaní prototyp, takhle já si představuji pravého dobrmana. Sice to asi není pes úplně pro každého, ale lze s ní v pohodě vyjít i v reálu, i když takového psa by mimo výcvikový plac byla vážně škoda. A nejedná se pouze o udělaného psa, v Ise „TO“ prostě je, ona je zkrátka taková, zrovna tak jako nejde o náhodný produkt. Z vyprávění o Isménině mamce Nuse (Galanthus Nobilis Bretagne), je jasně vidět, že tahle ruská krev, takřka lze říct mateřská linie, se povedla, neb i Nusa si byla s Isou v mnohém podobná. Podle Luďka Šilhavého, který Nusu cvičil, to byla dobrá fena, na obraně zabiják a mimo plac nejhodnější dobrman.
        A Isa je i hezká! Nejhezčí je na ní asi její nádherná hlava ruských linií se skvěle tmavým okem. Tmavá barva srsti vysoké kvality s jasně ohraničeným červeným pálením. Krásný pohyb. Pevné, osvalené, harmonické tělo, dobrá síla kostry. Dokonalá záď, pevný silný krk. To vše jsou superlativy, kterými se může pyšnit. Prostě Isména se povedla v mnoha směrech a co je hlavní, předává to i svým dětem. Jsem moc hrdá na to, že právě ona je maminkou naší druhé a třetí dobrmanky, Sáry a Sukie.
ZAMU LES DEUX PEUPLIERS   * 3.2.2004  † 20.8.2014 (euthanasie - problematický pohyb zadních končetin)
(Jano von Bayern x Ich. Phanouk Les Deux Peupliers)


Výstavy:
V2 res.CAC

Zkoušky:
BH, AD, IPO 3, SchH3, FH 1

Bonitace:
D ZTP SG 1A, D ZVA IA

Zdravotní vyšetření:
HD A (D), PHTVL/PHPV neg., vWD neg., Dilution Dd
Holter (24 hod. EKG) neg. (1/2011)Charakteristika:

        Zamu pochází z jedinečné, pracovně-exteriérové krevní linie. Jeho otec, Jano von Bayern, je doslova legendou pracovní německé krve. Nejen že měl splněny nejvyšší zkoušky z výkonu, ale především to byl prvotřídní závodní pes (stal se Vícemistrem IDC, či Mistrem Německa s body 99-94-99). Navíc se dožil úctyhodných 13ti let! Vůbec celý rodokmen Zamu z otcovy strany je protkán dlouhověkými a pracovně skvělými psy i fenami jedné z nejstarších chovatelských stanic dobrmanů v Německu, věhlasně známé von Bayern. Naproti tomu Zamu matka, Phanouk Les Deux Peupliers, ve své krvy nese prověřené holandské sportovně-exteriérové dobrmany. Sama je interšampionkou krásy, má splněnou nejvyšší zkoušku z výkonu a její sestra, New Joy Les Deux Peupliers, je dokonce Světovou vítězkou a dožila se více jak 10ti let! I mezi předky Phanouk bychom jen ztěží hledali psy bez trojkových zkoušek, mnozí z nich měli splněné i doživotní bonitace na IA a šampionáty krásy. Zamu proto v sobě díky svým rodičům dokonale kloubí práci a exteriér, což se plně odráží jak v jeho skvělé, pracovité a vyrovnané povaze, tak ve skvostném vzhledu. Je to naprosto kvadratický pes s kohoutkovou výškou 72 cm, silnou kostrou, rovnými pevnými zády, mega hrudníkem, báječným zaúhlením zadních končetin a ušlechtilou výraznou samčí hlavou s dlouhým profilem, výborným stopem a robustní mozkovnou. Zamu bohužel osobně neznám, ale i tak na mě jeho PP, výsledky a videa udělala dojem.